מפלגה המתמודדת למועצת העיר תל אביב מחלקת מדבקות לבעלי עסקים שיכריזו פומבית כי הם יפתחו את שעריהם בצום תשעה באב, בניגוד לחוק. נתן אלנתן קורא לגורמי אכיפת החוק לפעול כנדרש בחוק נגד חבר המועצה ונגד בעלי העסקים מפירי החוק

סיעת חילונים ירוקים, המתמודדת למועצת העיר תל אביב, מצאה דרך חדשה לעורר פרובוקציה ולהעלאת המודעות לקיומם על ידי חלוקת שלטים לבעלי עסקים שיצהירו בכך פומבית כי הם יפתחו את שעריהם ביום צום תשעה באב, בניגוד לחוק.

"תפסיקו להתעמר בבעלי העסקים ובציבור החילוני. תנו לבתי הקפה, המסעדות והמרכולים להישאר פתוחים בתשעה באב. די עם ההפחדות, האיומים, הדו"חות והקנסות לעסקים שנשארים פתוחים בתשעה באב. אסור לעיריית ת"א לקחת חלק במסע ההזוי של הדתה וכפייה הפוקד את המדינה", אמר חבר המועצה ראובן לדיאנסקי שסיעתו מקדמת את היוזמה.

בתגובה אמר יו"ר סיעת ש"ס בעיר תל אביב, חבר המועצה נתן אלנתן כי "לא ייתכן שחבר מועצה במדינת ישראל יעודד בעלי עסקים לעבור על החוק בריש גלי, אני קורא לגורמי אכיפת החוק לפעול כנדרש בחוק נגד חבר המועצה ונגד בעלי העסקים שמתכוונים להפר את החוק ולחלל את יום האבל לאומי".

"כפי שנכתב בחוק העזר העירוני של עיריית תל אביב 'בערב צום ט' באב יהיה סגור כל בית קפה ועינוג ציבורי משעה 7 בערב ועד שעה 5 בבוקר' חוק דומה קיים גם לגבי יום הזכירון לשואה ויום הזיכרון חללי צה"ל. אני תוהה איך הציבור היה מגיב, לו איש ציבור היה מעודד חנויות לפתוח את שעריהם ביום הזיכרון לחללי צה"ל".

אלנתן מוסיף כי "מצער מאוד שגורמים ציניים מזלזלים ברגשותיהם של מרבית מתושבי העיר, אני מצפה מכם לכבד את רגשותינו כפי שאנו מכבדים את רגשותיכם בשאר ימי האבל הרשמיים של מדינת ישראל. בימים אלו של ימי בין המצרים יש לפעול לקירוב לבבות ולא כפי שגורמים מסוימים בעירייה פועלים לפילוג ושיסוע בין הקהילות השונות בעיר, תמורת כותרת רגעית" סיים נציג ש"ס בעירייה.