יו"ר ועדת הפנים הודיע על כוונתו לקיים דיון בהאשמות של ניצב ריטמן כי ראש הממשלה 'תפר לו תיק'. היועמ"ש פנה לקיש וביקש ממנו לבטל את הדיון מפני שהוא "עלול לפגוע בחקירות המתנהלות". קיש הגיב במכתב זועם והודיע למנדלבליט כי הדיון יתקיים כמתוכנן

יו"ר ועדת הפנים של הכנסת, ח"כ יואב קיש מהליכוד הודיע אתמול על כוונתו לכנס את הוועדה שבראשותו שתפקידה לפקח על המשטרה בכדי לדון בהאשמות של ניצב רוני ריטמן כי ראש הממשלה בנימין נתניהו 'תפר לו תיק'.

היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, שלח היום מכתב לח"כ קיש בו הוא מבקש ממנו לבטל את הדיון המתוכנן בוועדה. "הישיבה המתוכננת עלולה להוות חציה – ולו גם שלא במתכוון – של תחום עבודת מערכת אכיפת החוק, ונראה כי עלולה לפגוע בחקירות המתנהלות, באופן שיכל להתפרש כניסיון להטות משפט" כותב מנדלבליט.

עוד כתב היועמ"ש, כי "טענות על אופן ניהול החקירה צריכות לבוא בפני הגורמים המוסמכים במערכת אכיפת החוק". הוא הזכיר כי סנגוריו של ראש הממשלה כבר פנו אליו בנושא.

ח"כ קיש שלח מכתב תגובה זועם למנדלבליט בו הודיע לו כי הישיבה תתקיים כמתוכנן. "אני מבקש להזכיר ליועץ המשפטי לממשלה כי במסגרת הפרדת הרשויות במדינה, הכנסת סוברנית באופן מוחלט לדון ולפקח בענייני הממשלה ושלוחותיה וגם בענייני משטרת ישראל".

"עם כל הכבוד הראוי מערכת אכיפת החוק אינה אקס טריטוריה, היא חלק מהרשות המבצעת ומתוקף כך נתונה לביקורת של הרשות המחוקקת, שמחובתה לבחון טענות כה קשות שפוגעות באמון הציבור במערכות אכיפת החוק. לעניין החשש להטיית משפט חלילה, הרי שאני מבהיר בצורה שאינה משתמעת לשתי פנים שאין ולא היתה לי כוונה ואין לי שום רצון או עניין להיכנס או להשפיע בפרטי החקירות נגד ראש הממשלה. אין בכוונתי לאפשר לגורם כלשהו להשתמש בעוינות התקשורתית המובנית כלפי נבחרי ציבור כדי למסמס בדיקות ופיקוח אלו".

יו"ר ועדת הפנים תוקף את מנדלבליט על התערבותו בעניין וכותב, כי "אני מחויב לציין כי ניסיונך או בקשתך לעצור דיון זה או להשפיע על מי מהמזומנים אליו להגיע או חלילה להכפיש נבחרי ציבור בהתנהגות לא נאותה היא חמורה במיוחד ואני אעמוד על זכותו של הציבור לדעת שרשויות אכיפת החוק שאדוני עומד בראשן מתנהלות כראוי".

עם זאת, קיש ציין כי "לא אכנס לשום חקירה אשר עדיין מתנהלת. כל נציג רלוונטי שיגיע מחוייב לסרב לענות לשאלות שיעלו במידה והן משבשות חקירה או עלולות ליצור מצג שכזה".