עורך הדין הבכיר ציון אמיר, התייחס לפניית נתניהו ליועמ"ש לבדוק שוב את החקירות שניהל כנגדו ניצב ריטמן: "המכתב הזה נשען על בסיס עובדתי מאוד מוצק"

עורך הדין הבכיר ציון אמיר, התייחס היום בראיון לרדיו 103 לפניית נתניהו ליועמ"ש לבדוק שוב את החקירות שניהל כנגדו ניצב ריטמן משום שריטמן האמין שנתניהו תפר לו תיק. "המכתב הזה נשען על בסיס עובדתי מאוד מוצק. אם כתב עיתון 'הארץ' פרסם תמלילים יש להניח שהם נכונים ומדויקים קרי שרוני ריטמן חשב שהקריירה שלו עלולה להסתיים בגלל מזימה של נתניהו" אמר אמיר.

"אם כך הם פני הדברים, והמפכ"ל יודע מזה, זה דבר מאד קשה ודרמטי, שלא ניתן להשאיר אותו ללא טיפול, ומבלי לקבל החלטות תוך חשיבה להזיז את ריטמן מהטיפול בתיק", הוסיף אמיר.

עורך הדין הבכיר התייחס גם להערכה כי המפכ"ל ידע מטענותיו של ריטמן ואף גיבה אותם ואמר כי "בהנחה שאלה פני הדברים אז אי אפשר להפריז בחומרת הדברים. מדובר בליקוי מאורות גדול מאוד. החשש הגדול הוא מפני משוא פנים בחקירה, פגיעה מראית העין, הפרדה של כללי מנהל תקין ומצב של ניגוד עניינים חריף שפוגע באמון הציבור במערכות. כל אלו צריכים להדיר שינה מעיני הממונים. לא צריך לחוקק שום חוקים ותקנות, כי יש חוקים שמטפלים בכשלים הללו, אך מישהו צריך לפעול ולרצות לטפל בזה".

אתמול פנו עורכי הדין יוסי כהן ויעקב וינרוט, המייצגים את משפחתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו, ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט בבקשה לבחון מחדש את החקירות העוסקות בנתניהו וברעייתו שרה בחשד למשוא פנים. במכתבם ליועמ"ש כתבו עורכי הדין כי ניצב רוני ריטמן, שפיקד על יחידת להב 433 של המשטרה, האמין כי משפחת נתניהו יזמה את התלונה שהוגשה נגדו על התנהלות אישית בעייתית.

ב"הארץ" פורסם כי ריטמן ביקש בחקירתו במח"ש לבדוק אם יש קשר בין התלונה נגדו לבין החקירה נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות. על פי הדיווח, סנגוריו של ריטמן רמזו שהתלונה נגדו התקבלה בעקבות חקירת פרשת המעונות.