שעות לאחר פגישת נתניהו - פוטין: צה"ל מאשר כי תקף שלוש עמדות צבאיות בסוריה, זאת בתגובה לחדירת מל"ט סורי לשטח ישראל מוקדם יותר אתמול. "צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ומזהיר אותו מלפעול כנגד כוחותינו"

בזמן ביקור נתניהו במוסקבה: צה"ל תקף שלוש עמדות צבאיות בסוריה, בתגובה לחציית כלי טיס סורי בלתי מאויש שיירט צה"ל מוקדם יותר היום. לפי דיווחים בתקשורת הסורית אין נפגעים אך נגרם נזק.

מדובר צה"ל נמסר כי "צה"ל ימשיך לפעול באופן תקיף ונחוש כנגד ניסיונות הפרת הריבונות של מדינת ישראל ויפעל כנגד כל ניסיון לפגיעה באזרחיה. כמו כן, צה"ל רואה במשטר הסורי האחראי לנעשה בשטחו ומזהיר אותו מלפעול כנגד כוחותינו. צה"ל נמצא במוכנות גבוהה למגוון תרחישים וימשיך לפעול כל שיידרש למען ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל".

צפו בתקיפת צה"ל בסוריה

בשעות אחר הצהריים חדר כלי טיס בלתי מאויש משטח סוריה לשטח ישראל ויורט על ידי וטיל פטריוט. המל"ט יורט לאחר שעבר כעשרה קילומטרים לעומק שטח ישראל. בעקבות חדירת המל"ט, נשמעה אזעקה ביישובים בדרום רמת הגולן ובעמק הירדן.

שעות ספורות לאחר הפלת המל"ט הסורי בשמי הכינרת, ראש הממשלה נתניהו הבהיר כי ישראל תפעל נגד כל ניסיון להפרת ריבונותה. בפתח פגישתו עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין אמר נתניהו: "נמשיך לפעול בתקיפות נגד כל זליגה וכל חדירה לשטחה האווירי או הקרקעי של ישראל. אנחנו מצפים שכולם יכבדו את הריבונות הזאת ושסוריה תשמור בקפדנות על הסכמי ההפרדה".

בלילה שבין ראשון לשני (השבוע) דיווחו כלי תקשורת בסוריה כי מטוסי קרב, ככל הנראה ישראליים, תקפו מתחם אמצעי לחימה ומחסני נשק בשדה התעופה הצבאי T4 שבמדינה, ממזרח לחומס. לפי הדיווחים בסוריה, סוללות נ"מ סוריות מדגם 200 S הופעלו נגד המטוסים. באזור שהופצץ נשמעו פיצוצי משנה, ככל הנראה מפיצוץ תחמושת במחסני הנשק. בסוריה טענו כי במהלך התקיפה, כלי טיס ישראלי נפגע – מה שאילץ אותו לסגת.

רשת אל-ג'זירה דיווחה כי בין ארבעה לשישה טילים התפוצצו בתוך שטח הבסיס וכי נגרם נזק לרכוש. ערוץ "אל-מיאדין", שמקורב לחיזבאללה, ציין כי "מערכות ההגנה הצליחו להפיל כמה טילים". המרכז הסורי למעקב אחר זכויות אדם דיווח כי התקיפה כוונה "נגד כוחות איראניים ומיליציות תומכות אסד" וכי "ככל הנראה ישנם הרוגים".

נתניהו לפוטין: "שיתוף הפעולה בינינו הוא מרכיב מרכזי במניעת התלקחות" • צפו

צפו: נתניהו מתעדכן ברוסיה על המתיחות בצפון

על רקע נסיעת נתניהו: המל"ט הופל רק אחרי 15 דקות ובתיאום עם רוסיה • צפו

טיל פטריוט נורה לעבר מל"ט שהתקרב מסוריה; אזעקות נשמעו בגולן

בשבוע של פגישת נתניהו – פוטין: דיווחים כי ישראל תקפה בסוריה