צילום: צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

פרשת דומא: "מקווה שהקטין ינהל את משפטו מחוץ לבית המעצר"

קח השיבה שרת המשפטים, איילת שקד, לפניה של ח"כ יואב בן צור. "כלקח כללי מהפרשה הזו שטרם הסתיימה, אני מציעה לכל הצדדים לא למהר לחרוץ גורלות על פי כותרות בתקשורת", היא מוסיפה. הבוקר בביהמ"ש: דיון בבקשת השחרור של הקטין
 • גזירת מלך רשכבה"ג מרן שה׳׳ת הגר׳׳ח קנייבסקי שליט"א : ׳׳התורמים למגבית 'קופת העיר' עבור כלות עניות בסך 513 ש"ח, יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב.״

  תוכן מקודם

 • "סבל יומיומי שלא ניתן להעלות על הדעת" גיטי כהן שוברת שתיקה

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • מעוכבי שידוך? הגאון הרב אזרחי נחלץ לעזרתכם: 'ברווח בקרוב ובנקל'

  תוכן מקודם

שרת המשפטים איילת שקד שיגרה אמש (ד') לח"כ יואב בן צור מש"ס תשובה להצעה לסדר היום אותה הגיש ח"כ בן צור תחת הכותרת "עמדת הפרקליטות מצדדת בהמשך מעצרו של הקטין מפרשת דומא חרף הנסיבות ועל אף הערות בית המשפט".

בתשובתה אומרת השרה שקד כי היא מקווה שבדיון היום (ה') בשאלת שחרורו ממעצר של הקטין ינהג בימ"ש במידת הרחמים עם הקטין "מהפרקליטות נמסר לי שביום 5.7.18 הורה בית המשפט לקבל תסקיר שירות המבחן שיבחן אפשרות לשחרור הקטין וכן לאפשרות להשמתו תחת איזוק אלקטרוני. הדיון להחלטה בבקשת ההגנה לשחרור קבוע למחר.

לאור התמונה שנחשפה לציבור עד כה, אני מקווה שהדיון בשאלת מעצרו יעשה במידת הרחמים והשופטים יאפשרו לקטין לנהל את משפטו מחוץ לבית המעצר." כתבה השרה שקד.

השרה הוסיפה כי "ובכלל, כלקח כללי מהפרשה הזו שטרם הסתיימה, אני מציעה לכל הצדדים לא למהר לחרוץ גורלות על פי כותרות בתקשורת".

עינוי עצורי דומא • בשב"כ מגיבים להחלטת בית המשפט: "צורך מיידי"


כאמור, הדברים מגיעים כתשובה לבקשה לדיון במליאה אשר היה צפוי להתקיים אמש והוסר לבקשת ח"כ בן צור לאור תשובת השרה.

בדברי ההסבר לבקשה נכתב "דומה ובפרשת דומא הפרקליטות מצוייה במצב שאינו מאפשר לה לסגת מעמדתה. משפטנים בכירים ואנשי מקצוע הגיעו למסקנה שהקטין אינו קשור לפרשת ההצתה. אין חולק שנהגו בו בחקירות במקסימום חומרה, הוא פגוע נפשית, ובכל זאת בפרקליטות מתעקשים על המשך מעצרו, אפילו היום הורה בית המשפט לשרות המבחן לבחון את שחרורו, בניגוד לעמדת הפרקליטות".

הבוקר צפוי להתקיים בבימ"ש המחוזי מרכז בלוד דיון בבקשה לשחרורו של הקטין ממעצר.

עו"ד עדי קידר מארגון חוננו המייצג את הקטין יחד עם עו"ד ציון אמיר מסר "כולנו תקוה שלאחר מאבק של שנתיים וחצי שבסופו נפסלו הודעותיו של הקטין, וכן לאור כל ההשלכות הקשות שנבעו והשפיעו עליו במהלך החקירה והמעצר, יורה ביהמ"ש על שחרורו ממעצר כפי שאף הומלץ על ידי שרות המבחן".

עינוי עצורי דומא והצירוף המחשיד: סמוטריץ' רומז לקונספרציה של השב"כ

דרמה משפטית בפרשת הרצח בדומא: נפסלו ההודאות שנגבו תחת עינויים

כתבות קשורות

תגובה אחת

סגור לתגובות.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן