בדיון בועדת חוק הלאום אמרה גרמן: ''כשעמדנו מול מיידאנק בפולין לא יכולנו שלא לחשוב על הפולנים ששתקו מול העוול. הלקח שלנו כיהודים הוא לא לשתוק מול העוול". ח''כ דיכטר הגיב: ''אלו דברים נבזיים, עוכרי ישראל". ח"כים נוספים גינו

לאחר שאמרה ח"כ גרמן כי "כשעמדנו מול מיידאנק בפולין לא יכולנו שלא לחשוב על הפולנים ששתקו מול העוול. הלקח שלנו כיהודים הוא לא לשתוק מול העוול" ואחר כך הוסיפה כי "אנחנו לא יכולים לחזור להיסטוריה ומה שעשו לנו לעשות לאחרים", דרש ממנה ח"כ דיכטר להבהיר את דבריה ולמשוך את הדברים. על כך חזרה ואמרה ח"כ גרמן כי "אני לא מושכת. במסע לפולין למדנו לא לשתוק מול עוול, כל עוול".

בסיום דבריה ביקש ח"כ דיכטר להתייחס ואמר "עדיף היה לא לשמוע את ההבהרה הזו. ההבהרה רק מעצימה את המשמעות הנוראה. להשוות בין טבח היהודים בשואה לבין חוק הלאום, מבחינתי גם בנגיעה אישית ולאומית ודתית אלה דברים של ייאמרו, הייתי מביט מול המראה ומשפיל את עיניי. להשוות את זה לטבח היהודים בשואה? או שאן לך מושג מה היה בשואה, או שאין לך מושג מה היה בשתיקה או שאין לך מושג בכבוד בסיסי לבני אדם בכלל ופלרמנטרים בפרט. אלה דברים נבזיים עוכרי ישראל אלה דברים שחברת כנסת לא יכולה לומר"

דבריה של גרמן גררו גינויים מעוד פוליטיקאים רבים בימין. "דבריה החמורים של ח"כ גרמן מייצגים את הזיוף השמאלני בהתגלמותו. בעיניה שמירה על הלאום היהודי היא עוול, ומדינה ששומרת על הציביון שלה ועל היותה בית לעם היהודי היא טעות. עם ערכים מעוותים שכאלה, ספק אם היתה קמה המדינה", אמר ח"כ מיקי זוהר.

סגן שר הביטחון, אלי בן דהן: "אין גבול להתדרדרות השיח של השמאל. מספיק עם השימוש המבזה בזכרון השואה על מנת להביע דעות כחלק מהשיח הפוליטי. השואה היא אירוע חד פעמי בהיסטוריית העולם – ואין שום אירוע שדומה לו. בוודאי לא חוק שאמור לחזק את מדינת ישראל ואת העם היהודי.

ח"כ שולי מועלם: "ההשוואה בין חוק הלאום לשואת העם היהודי , ושתיקה מול רצח שישה מיליון יהודים היא שקר ועיוות היסטורי חמור, ואסור לכנסת לעבור על כך בשתיקה. טוב תעשה חברת הכנסת גרמן אם תחזור בה מהדברים. המילים המקוממות של חברת כנסת , בעברה גם שרה בממשלת ישראל, עוד ישמשו את שונאי ישראל בעולם ואת מכחישי השואה".