למרות המצב הביטחוני הרעוע וטרור העפיפונים, הליכוד ממשיך להוביל בסקרים, לצד יש עתיד העולה אף היא לעשרים מנדטים למרות תמיכתה בחוק הגיוס. בגזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה מתחזקת מעט, אך ש"ס כמעט נעלמת מהמפה הפוליטית

על רקע ההתפתחויות הביטחוניות בסוריה, טרור העפיפונים בגבול עזה ובעיצומה של סאגה פוליטית סביב חוקי הגיוס והלאום, ממשיך הליכוד להוביל את מפת המנדטים בישראל – כך עולה מסקר מיוחד שיפורסם מחר במקור ראשון. על פי הסקר שנערך על ידי מכון המחקר 'מאגר מוחות', אם הבחירות היו מתקיימות היום 'יש עתיד' הייתה המפלגה השנייה בגודלה ואילו ש"ס הייתה עוברת בקושי את אחוז החסימה.

הסקר נערך בשיטה של סקר משולב: אינטרנטי (באמצעות פאנל קיים רב-משתמשים) וטלפוני, באמצעות שאלון מובנה בתחילת חודש יולי 2018, בקרב מדגם הסתברותי של 514 משיבים המהווה מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת (גילאי 18 ומעלה) בישראל. המדגם מאפשר הסקת מסקנות ברמת ביטחון של 95% עם טעות דגימה של פלוס/מינוס 4.3% (ביחס לאומדנים השונים).

על פי ממצאי הסקר, מפלגת הליכוד בראשות בנימין נתניהו מגדילה את כוחה ל-33 מנדטים. אחריה 'יש עתיד' של יאיר לפיד מתחזקת ביחס לסקרים האחרונים ומתייצבת כמפלגה השנייה בגודלה עם 20 מנדטים. מנגד, שתי המפלגות האחרות של מחנה השמאל – 'המחנה הציוני' והרשימה המשותפת – היו מאבדות מושבים בכנסת ומצטמקות ל-11 מנדטים, ירידה של 13 ו-2 מנדטים בהתאמה. מרצ, למרות הרענון בכיסא יושבת הראש, הייתה נשארת עם חמישה מנדטים.

מפלגת הבית היהודי בראשות נפתלי בנט מציגה גם היא התחזקות ועולה לכמות דו ספרתית של מנדטים – 10. מפלגת כולנו של משה כחלון מאבדת שלושה מנדטים ועומדת על שבעה בלבד. 'ישראל ביתנו' שומרת על כוחה עם 6 מנדטים ואילו מפלגתה של חברת הכנסת אורלי לוי אבקסיס, מתייצבת על כמות מנדטים זהה כמו זו של הבוס שלה לשעבר שר הביטחון אביגדור ליברמן.

בגזרת המפלגות החרדיות, בשורות טובות ורעות: מצד אחד יהדות התורה מתחזקת לשבעה מנדטים, אך מהצד השני, ש"ס בקושי עוברת את אחוז החסימה ומקבלת ארבעה מנדטים בלבד.