הרב שלמה אבינר, מבכירי הרבנים בציונות הדתית חתם על מכתב תמיכה במועמדותו של אלקין לראשות העיר ירושלים, אך בעקבות דיווח שהגיע אליו על תכניתו המדינית של אלקין, הודיע הרב כי יברר את הפרטים ויודיע על הכרעתו

הבחירות לראשות העיר ירושלים מתחממות ובעוד בציבור החרדי עדיין לא הכריעו הרבנים במי לתמוך במירוץ לראשות העיר, למרות ההערכות כי יוסי דייטש יציג את מועמדותו מיד לאחר צום תשעה באב – מתנהל קרב מרתק לא פחות על תמיכת הרבנים הדתיים, כאשר מסתמן כי הקול הדתי מפולג בעיקר בין זאב אלקין ועופר ברקוביץ', כאשר ככל הנראה יהיו שיתמכו גם במועמדותו של משה ליאון.

בינתיים, השר אלקין הצליח להשיג מכתבי תמיכה מכמה רבנים בולטים בציונות הדתית, ביניהם הרב שלמה אבינר שכתב לאלקין "מאוד שמחתי על החלטתך להתייצב לתפקיד ראש העיר ירושלים כי בזכות עמידתך הנחושה על קדושתה של ירושלים וניסיונך הציבורי המוצלח, ודאי תביא ברכה לעיר קודשינו גם במובן הרוחני, גם במובן הלאומי, גם במובן החברתי וגם במובן הכלכלי".

גם הרב דב ליאור הודיע על תמיכתו באלקין. "לכבוד תושבי עיר הקודש ירושלים בירת ישראל השלמה. מועד הבחירות לראשות העיר מתקרב ויש חשיבות עליונה שהאיש שינהל את עירנו יהיה בעל שיעור קומה, הן בהשקפת עולם יהודית איתנה ובריאה והן בתחום הניהולי בפועל", כתב הרב ליאור. "מהיכרותי עם זאב אלקין ולאחר ששוחחתי עימו גם בתקופה האחרונה נוכחתי לדעת שהוא מתאים לתפקיד חשוב זה, ולכן הנני ממליץ לבחור בו לטובת עירנו ועמנו. אני מאמין שהוא ירומם ויחזק את עירנו בירת הנצח של עם ישראל, שישרור בה בטחון אמיתי לרווחת כל התושבים".

אך ממידע שהגיע לידי 'יום ליום' עולה כי יש שדאג להסביר לרבנים כי השר אלקין מקדם תכנית להפרדה מוניציפאלית בין עיריית ירושלים לשתי שכונות ערביות שנמצאות מחוץ לגדר ההפרדה והקמה של רשות מוניציפאלית ערבית עצמאית עבורן, ובכך בעצם מחלק את ירושלים. כאשר שמע הרב אבינר את הדברים הודיע כי הוא יברר את הדברים, וכי הם לא היו ידועים לו.

מי שעלה אל הרב אבינר, הוא חבר מועצת העיר אריה קינג, שיתמודד שוב למועצת העיר מטעם סיעת 'מאוחדים', יחד עם דב קלמנוביץ' ויונתן יוסף, נכדו של מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל. בשיחה עם יום ליום אישר קינג את הפרטים וכי סיפר לרב עוד מספר פרטים בנוגע לשר אלקין. לדבריו, "הרב אבינר ענה לי שלא היה ידוע לו על כך ולכן בכוונתו לבדוק את הנתונים החדשים שהעברתי לו".

הרב אבינר אישר בשיחה עם 'יום ליום' כי אמר לאריה קינג שיבחן את הדברים, אך עדיין לא בדק את הנתונים כפי שהוצגו לו. "יש עוד מספר חודשים עד לבחירות שיתקיימו בחודש חשוון, אין כל סיבה למהר. אבדוק את מה שסיפרו לי ואודיע על הכרעתי". מטעמו של אלקין לא נמסרה תגובה עד למועד פרסום הידיעה.