ח"כ דודי אמסלם מצהיר כי "בלי ערך לימוד התורה לא היה קיום לעם ישראל. זה חוק טוב והגיעה ההזדמנות לסיים עם זה. יש מפלגות שמתפרנסות מזה. אחדות העם חשובה יותר מקואליציה ואופוזיציה". ח"כ יעקב אשר: "גזרנו על עצמינו שתיקה"

יו"ר הקואליציה, ח"כ דודי אמסלם אמר הערב בראיון ל'קול ברמה' כי "הבנתי כבר בסוף השבוע שעבר שתהיה בעיה לסיים את החוק במושב הזה". אמסלם הוסיף כי "זה שאלה של זמן אבל בסוף נגיע להסכמות. יש כאן תהליך חברתי עמוק".

בראיון ל'קול חי אמר אמסלם כי "חוק הגיוס יעלה להצבעה במושב הבא. זאת עובדה. הפנייה לבקש ארכה מבג"ץ נעשתה בלי קשר לרב ליצמן. אנחנו צריכים עוד זמן כי זה חוק מורכב, שכולנו צריכים לעכל אותו". אמסלם הוסיף כי "מקווה שבג"צ יתן לנו חצי שנה לחוקק את חוק הגיוס".

אמסלם הוסיף כי "בלי ערך לימוד התורה לא היה קיום לעם ישראל. זה חוק טוב והגיעה ההזדמנות לסיים עם זה. יש מפלגות שמתפרנסות מזה. אחדות העם חשובה יותר מקואליציה ואופוזיציה". יו"ר הקואליציה הוסיף כי "אעשה הכל כדי להכניס לחוק את ההצהרה החשובה על ערך לימוד התורה, זה מה ששמרת על עם ישראל 3000 שנה. בלי התורה היינו נעלמים בהיסטוריה כמו כל האמפריות. צריך להצהיר את זה".

ח"כ יעקב אשר התראיין הערב ל'קול חי' אך סירב להתייחס לנושא "בדגל התורה גזרנו על עצמינו שתיקה תקשורתית בנושא הגיוס. בסוף כולנו כולל כל הנציגים החרדים רוצים להגיע לאותה מטרה, ונגיע אליה יחד".

בתוך כך, שר הביטחון לשעבר, משה (בוגי) יעלון, אמר בראיון ל'קול ברמה' כי "כשר ביטחון הובלתי מהלך שלא לפעול בכפיה שירות לציבור החרדי. הובלתי זה עידוד בהידברות".