לאחר שבשבוע שעבר העריך ח"כ ביטן כי שרת המשפטים יכולה לנצח בפריימריז הפנימיים בליכוד, סקר שמתפרסם הבוקר מגלה כי היא עשויה להכנס בקלות לנעליו של נתניהו. עוד בסקר: הימין מתחזק, לפיד מתאושש וש"ס ממשיכה לקרטע

נתונים מעניינים בסקר של מכון 'פאנלס פוליטיקס' שמתפרסם הבוקר בעיתון 'מעריב'. ע"פ הסקר, לו איילת שקד תעמוד בראשות הליכוד היא תביא למפלגה אותה כמות מנדטים שמביא לה בנימין נתניהו.

עוד נחזור לספקולציה הזאת בהמשך, אבל ראשית לנתונים הנוגעים למערכת הפוליטית כפי שהיא מחולקת כיום. ע"פ הסקר, לו היו הבחירות מתקיימות כיום היתה מפלגת הליכוד זוכה ב-33 מנדטים לעומת 18 של 'יש עתיד. עוד בסקר: המחנ"צ 11, הרשימה המשותפת 11, הבית היהודי 9, כולנו 7, מרצ 7, ישראל ביתנו 6, אורלי לוי 6.

בגיזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה 8, ש"ס 4.

התופעה המדאיגה נמשכת: ש"ס מתקרבת לעבר אחוז החסימה


בשבוע שעבר העריך ח"כ דוד ביטן כי "במידה ותגיע לליכוד, איילת שקד תתקבל בברכה. אם היא תתמודד בפריימריז במפלגה, היא תזכה במקום הראשון, תוך שהיא מקדימה את רגב, כץ, ארדן ויתר הבכירים". הסקר בנוכחי בחן את השפעת שקד על הליכוד אם היא אכן תצטרף למפלגה ותוביל אותה בבחירות.

במקרה כזה צפויה המפלגה לזכות ב-33 מנדטים, מספר זהה לזה שמביא בנימין נתניהו. יש עתיד בתרחיש כזה ממשיכה לעמוד על 18 מנדטים. המחנ"צ 11, הרשימה המשותפת 11, הבית היהודי 8, כולנו 7, מרצ 7, ישראל ביתנו 6, אורלי לוי 6.

בגיזרת המפלגות החרדיות: יהדות התורה 8, ש"ס 5.

אלקין ינצח בירושלים, שקד תנצח בליכוד: התחזית של ח"כ ביטן