המירוץ לראשות העיר ירושלים: מפלגת 'בני תורה' הודיעה כי נציגה בעירייה, חיים אפשטיין, יתמודד לראשות העיר. המשמעות: סיכוי גובר כי ש"ס ו'יהדות התורה' יתמכו במועמד חיצוני דוגמת אלקין או ליאון. סקר: אלקין מוביל בפער ניכר על פני האחרים

סגן ראש עיריית ירושלים, חיים אפשטיין, יתמודד בבחירות הקרובות על תפקיד ראש העיר מטעם מפלגת 'בני תורה': כך פורסם באופן רשמי הבוקר. מבלי להכנס לשיקולים העומדים מאחורי הריצה חסרת הסיכוי, מדובר על פגיעה ממשית בסיכוי של יוסי דייטש (או כל מועמד חרדי אחר) להבחר לראשות העיר.

כזכור, לאורך כל החודשים האחרונים הצהירו אנשיו של יוסי דייטש וגורמים נוספים במפלגות החרדיות כי הם יתמכו בו לראשות העיר במידה ויצליח לאחד את כלל החוגים בעיר מאחוריו. ריצתו של אפשטיין גורעת אפוא סדר גודל של רבבת קולות (הכמות בה זכתה מפלגתו במערכת הבחירות הקודמת) מהמאזן החרדי ופוגמת משמעותית בסיכוייו של דייטש.

עתה גוברים הסיכויים כי ש"ס ויהדות התורה (שסיכמו על שיתוף פעולה מלא בשאלת זהות המועמד בו יתמכו) יכריזו על תמיכה במועמד חיצוני, כשמרב הסיכויים הם שיהיה זה זאב אלקין או משה ליאון.

בתוך כך, הבוקר התפרסם בעיתון 'ישראל היום' סקר הצופה לאלקין את המקום הראשון בקרב על ראשות העיר, לפחות בסיבוב הראשון.

ע"פ הסקר, לו היו הבחירות מתקיימות כיום היה אלקין זוכה ב-27, ברקוביץ ב-23, וליאון ב-17. עוד בסקר: אלקין שומר על הובלה גם במקרה שיוסי דייטש יצטרף למירוץ.

דיווח: יוסי דייטש יכריז בקרוב על מועמדותו לראשות העיר ירושלים

החילונים בירושלים מציגים: 7 מתמודדים על תפקיד ראש העיר