שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני תוקף את הסכם הפסקת האש וטוען שוב: "הבלגה מולידה הסלמה". חברי כנסת נוספים התייחסו לנושא ואמרו כי "המבחן האמיתי הוא אם ימשכו השריפות". גורם ביטחוני: "רק העובדות בשטח יכתיבו את המשך התגובה"

בתגובה לדיווח כי הושגה הסכם הפסקת אש אמר שר החינוך וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, נפתלי בנט: "הנוסחה לפיה לאחר חודשיים של שריפות ומאות רקטות על תושבי עוטף עזה, חמאס מכתיב לנו את הפסקת האש היא שגיאה חמורה.

"הבהרתי לפני חודשיים: הבלגה מולידה הסלמה. מי שמבליג על הפרת ריבונותנו ונמנע מפעולה יסודית, גוזר עלינו מלחמת התשה מתמשכת. יש להורות לצה"ל לפעול בעוצמה, בתחכום וביסודיות", הוסיף השר בנט.

חבר ועדת חוץ וביטחון, ח"כ מוטי יוגב מסר בתגובה: "חמאס חושב שהוא זה שיכתיב את משוואת הביטחון ברצועת עזה יש צורך להבהיר לו במיידית, מי כאן מרתיע וקובע את משוואת הביטחון. תהיה זו טעות להפסיק את האש ולדבר על הסכמים, לאחר תקיפות הטרור על הגדר, בשדרות ובמרחב הנגב, לפני שנבצע עוד תקיפות ופגיעות משמעותיות וקשות, בראשי המחבלים ובתשתיות הטרור. לא צריך לחכות למציאות בה יהיו הרוגים בקרב אזרחינו או חיילינו.

"ניתן להבין את אי הרצון לצאת כעת למלחמה כוללת ברצועת עזה, מסיבות רבות. אך חובתנו ואחריותנו להגן על אזרחינו וחיילנו. חובתנו לשנות את המשואה ובמציאות שנוצרה, להכות בחמאס, מכה יותר אנושה, להרתיע גם במחיר הסלמה, עד שראשי החמאס יתחננו להפסקת אש. חובתנו לשנות את המשוואה אותה יצר החמאס, וזה לא יבוא בדיבורים, רק בפגיעות קשות בראשי חמאס ובתשתיות הטרור. זו אחריותנו לביטחון ישראל".

חברת הכנסת איילת נחמיאס ורבין, חברת ועדת החוץ והביטחון מסרה כי "המבחן האמיתי הוא אם ימשכו השריפות. הנחת העבודה של נתניהו וליברמן לפיה ללא יוזמה ממשית – מדינית או בטחונית, תהיה הרתעה קרסה לחלוטין. טילים ומרגמות נתפסים בצדק כאיום יותר משמעותי אבל כדאי שמישהו שם בקבינט יתחיל להתעסק ברצינות בחיזוק העוטף, בהזרמת הפיצויים, חיזוק תקציבי למרכזי החוסן ותמיכה ממשית לכל מי שמעורב בכיבוי האש. כדאי שנתניהו ויתחיל להתנהל מתוך הבנה שמדי יום מתרחשים כמה וכמה ניסים בעוטף – הפסיביות אל מול השריפות מחלישה את ישראל".

כאמור, בחמאס הודיעו כי "הושגה הפסקת אש". על פי הודעת ארגון הטרור העזתי, "התיווך האזורי והבינלאומי הוביל לסיום סבב ההסלמה הנוכחי בין ההתנגדות לצבא הישראלי". גם בג'יהאד האיסלאמי אישרו את הפסקת האש. גורם ביטחוני בכיר בישראל אמר על הדיווחים מעזה: "רק העובדות בשטח יכתיבו את המשך התגובה שלנו".

דיווחים פלסטיניים: חמאס והג'יהאד האסלאמי סיכמו על הפסקת אש