הסלמה - סוף? מאז חצות הלילה, לאחר הדיווחים על הבנות שהושגו להפסקת אש בין הצדדים, נורו לעבר ישראל 4 רקטות ופצמ"רים. הבוקר הנחה פיקוד העורף את תושבי העוטף על חזרה מלאה לשגרה וביטול הנחיות החירום שנמסרו

ההסלמה בדרום: חרף הדיווחים על הפסקת אש, במהלך הלילה נורו עוד 4 פצ"מרים לעבר ישראל. הם לא גרמו לנפגעים או לנזק.

למרות הירי הנקודתי, מפיקוד העורף נמסר הבוקר כי הוחלט על חזרה מלאה לשגרה, וביטול ההנחיות על שהייה סמוך למרחב מוגן ואיסור התכנסות, מה שמלמד על ההערכה ישראלית לפיה הסבב הנוכחי הסתיים. האם מדובר בהערכה שתצדיק את עצמה או בתקוות שוא? השעות הקרובות יגידו.

כאמור, אזעקת צבע אדום הופעלה במועצות האזורית אשכול ושער הנגב לאחר חצות הלילה. זוהו ארבע שיגורים משטח רצועת עזה לשטח ישראל, סוללת כיפת ברזל יירטה שיגור אחד. בתגובה, צה"ל תקף את משגר פצצות המרגמה ממנו בוצעו השיגורים.


צפו בתקיפת משגר הרקטות | צילום: דובר צה"ל

גורמים בחמאס ובג'יהאד האסלאמי מסרו קודם לכן הלילה כי הושגה הפסקת אש עם ישראל, בתיווך המודיעין המצרי. גורם ביטחוני בכיר הבהיר כי "רק העובדות בשטח יכתיבו את המשך התגובה שלנו".

לפי נתונים שמסר דובר צה"ל, החל מהשעה 15:00 ועד השעה 22:00 זוהו כ-100 שיגורים מרצועת עזה לעבר שטח מדינת ישראל. יחד עם השיגורים בלילה הקודם ובשעות הבוקר שאחריו, מדובר ביותר מ-150 שיגורים. יותר מ-30 מהם יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל", וכ-75 נפלו בשטחים פתוחים.

שתי רקטות התפוצצו אתמול בשטח העיר שדרות. אחת מהן פגעה בבית פרטי וכתוצאה מכך נפגעו ארבעה בני משפחה באורח קל ופונו לבית החולים ברזילי באשקלון. הרקטה השנייה נפלה בחצר בית כנסת, ללא נפגעים.

דיווחים פלסטיניים: חמאס והג'יהאד האסלאמי סיכמו על הפסקת אש

פצועים בשדרות מנפילת רקטה; צה"ל הפציץ מבנה רב קומות ברצועה

נתניהו מאיים על חמאס: נגביר את עוצמת התקיפות ככל שנידרש

במהלך השבת: 4 רקטות נחתו בעיר שדרות • תיעוד מהזירה

באופוזיציה תוקפים את נתניהו: נכשלת בביטחון, לך הביתה

אחרי כמאתיים שיגורי רקטות מהרצועה: מגעים להפסקת אש

תיעוד פלסטיני: תקיפת צה"ל על מפקדת גדוד חמאס בבית לאהיה

צפו בתיעוד: רגע נחיתת הרקטות בעיר שדרות

בנט: הנוסחה לפיה חמאס מכתיב לנו את הפסקת האש היא שגיאה חמורה