מאות השתתפו אמש בהלווייה קורעת הלב של הבה"ח אפרים זייבלד ז"ל בן ה-18, שנפטר בשבת בתום חמישה ימי אשפוז בשל בצקת במוחו. בהלוויה ספד לו רבו, כ"ק האדמו"ר מסלאנים, שעורר את הציבור ותקף את חוק הגיוס החדש ואת שופטי בג"צ • דבריו הנוקבים של האדמו"ר הגיעו לידי JDN

מאות השתתפו אמש (מוצאי שבת) בהלווייה קורעת הלב של תלמיד ישיבת סלאנים, הבה"ח אפרים זייבלד ז"ל בן ה-18 – שנפטר בשבת בתום חמישה ימי אשפוז בשל בצקת במוחו – שהתקיימה על יד בית המדרש סלאנים בשכונת עזרת תורה בירושלים.

בהלוויה ספד לו רבו, כ"ק האדמו"ר מסלאנים שליט"א, אשר ביקש לעורר את הציבור בעניין חוק הגיוס החדש, ותקף את החוק ואת שופטי בג"צ.

"המשפחה וכלל הציבור קיבלו מכה וסטירה, הוא קורבן ציבור", ספד לו האדמו"ר והמשיך: "האסון בא לעורר את כלל ישראל כי אנו עומדים בפני גזירה שרוצים לעקור יהודים מהתורה. הרשעים לא רוצים שיהודים ישבו וילמדו, ובהם שופטים של הבג"ץ, ומלאה הארץ חמס מפניהם. עליהם נאמר 'היו צריה לראש'. הם הראש של הצרים שרוצים לעקור תורה מיהודים", זעק האדמו"ר בכאב.

"והבעיה היא", הוסיף האדמו"ר, "שבדור של היום הכל נכנס לפוליטיקה וגורל בני הישיבות ותורתם מתגלגל בפח בבניין הכנסת. 'איכה יועם זהב ישנא הכתם הטוב תשתפכנה אבני קודש בראש כל חוצות'".

"ויש כאלו שרוצים לדון עימם, רוצים לקשט, להוסיף כמה סוכריות ובכך לסתום את הפיות, אבל המועצת של גדולי ישראל קבעה שחוק הגיוס הוא חוק לא טוב, הוא חוק רע. הם רוצים לעקור אותנו מן התורה. השופטים אומרים את זה בעצמם, ואסור להכניס את זה לפוליטיקה, אסור לדון עימם ולהתפשר", קבע האדמו"ר.

עוד אמר האדמו"ר כי "כתוב במדרש שנבוכדנצר ציווה לחנניה מישאל ועזריה להשתחוות לצלם. נבוכדנצר היה השליט של העולם, כולם פיחדו ממנו, אבל חנניה מישאל ועזריה אמרו לו 'אם לעבודה זרה, את וכלבא שווין'. כך צריך לענות להם. אתם רוצים לעקור את התורה? את וכלבא שווין. זה לא שאלה פוליטית, זו שאלת חיים של כלל ישראל".

בהמשך ביקש האדמו"ר מהציבור להתחזק בשמירת הלשון, להיזהר בעניין של בין אדם לחברו, ולהתרחק מעוון שנאת חינם ומחלוקת. כן התייחס האדמו"ר למכשירים החכמים שמהווים נזק לעולם התורה והישיבות.

טרגדיה בירושלים: הבה"ח אפרים זייבלד ז"ל