רה"מ ושר הביטחון מגיבים לביקורת הציבורית על מדיניות הממשלה וטוענים: "חמאס ספג את המכה הקשה ביותר מאז צוק איתן". באשר להפסקת האש הם מבהירים כי זו חייבת לכלול גם הפסקה מוחלטת של שיגור עפיפוני הנפץ והתבערה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה להתרחשויות בדרום ולהבנות שהושגו בין הצדדים על הפסקת אש. "במהלך השבת פגענו בחמאס באופן משמעותי וקשה. מי שפוגע בנו אנחנו פוגעים בו בעוצמה רבה. צה"ל הנחית על החמאס את המכה הקשה ביותר מאז צוק איתן. מקווה שקלטו את המסר", אמר נתניהו ככל הנראה בניסיון להדוף את הביקורת הפוליטית על מדיניות הממשלה.

נתניהו הבהיר כי הפסקת האש בין הצדדים חייבת לכלול את הפסקת טרור העפיפונים. "שמעתי שישראל הסכימה להפסקת אש ללא הפסקת טרור העפיפונים. זה לא נכון".

שר הביטחון, אביגדור ליברמן, התייחס אף הוא בפתח ישיבת הממשלה למצב בדרום ואמר: "חמאס ספג מכה קשה. הושמדו מנהרות התקפיות, הושמדו אתרי ייצור ואחסון של החימושים. בנוסף, 90 אחוז מהרקטות נפלו בשטח פתוח או שמערכות כיפת ברזל הצליחו ליירט אותן".

לדבריו, "גם אותן רקטות שכן פגעו בשטח ישראל, גם אותן אזעקות ואנשים הרצים לממ"דים או למקלטים, זאת מציאות בלתי סבירה ואנחנו לא מתכוונים להשלים איתה. אני מקווה שבחמאס יסיקו מסקנות ואם הם לא יסיקו מסקנות אז הם יצטרכו לשלם מחיר כבד".

ליברמן התייחס לקווים של הפסקת האש והבהיר כי היא חייבת לכלול גם את הפסקת שיגור העפיפונים. "אין שום כוונה להכיל, לא רקטות, לא עפיפונים, לא כטב"מים ולא שום דבר".

בעקבות ההבנות עם חמאס: נתניהו וליברמן תחת מתקפה פוליטית


שר החינוך, נפתלי בנט, אמר: "משך שלושה חודשים אנחנו עדים לטרור אש של כאלף בלוני נפץ ותבערה על תושבי עוטף עזה. רק בימים האחרונים תושבי הדרום ספגו כ-200 רקטות. בתזמון שנוח לו חמאס מכתיב שעכשיו תהיה הפסקת אש.

שיהיה ברור: הפסקת אש בלי הפסקת טרור האש זו לא הרתעה – זו כניעה. אני ושרת המשפטים נתנגד בקבינט לכל הפסקת אש שמאפשרת לחמאס להתחמש מחדש ולהמשיך לשגר בלוני אש לעבר תושבי הדרום. הגיע הזמן לפעול".

דיווחים פלסטיניים: חמאס והג'יהאד האסלאמי סיכמו על הפסקת אש

פצועים בשדרות מנפילת רקטה; צה"ל הפציץ מבנה רב קומות ברצועה

נתניהו מאיים על חמאס: נגביר את עוצמת התקיפות ככל שנידרש

במהלך השבת: 4 רקטות נחתו בעיר שדרות • תיעוד מהזירה

באופוזיציה תוקפים את נתניהו: נכשלת בביטחון, לך הביתה

אחרי כמאתיים שיגורי רקטות מהרצועה: מגעים להפסקת אש

תיעוד פלסטיני: תקיפת צה"ל על מפקדת גדוד חמאס בבית לאהיה

צפו בתיעוד: רגע נחיתת הרקטות בעיר שדרות

בנט: הנוסחה לפיה חמאס מכתיב לנו את הפסקת האש היא שגיאה חמורה