לפי הדיווחים בסוריה הותקף אזור נמל התעופה א-ניראב. גורם צבאי סורי: "התקיפה הנואשת נועדה לעזור לטרוריסטים בעקבות התבוסות שלהם בדרעא ובקוניטרה". המשטר הסורי מדווח על נזקים בלבד, אך דיווחים טוענים שיש ארבע הרוגים

סוכנות הידיעות הסורית מדווחת כי צה"ל תקף הלילה מוצב של צבא אסד הממוקם מצפון לשדה התעופה הבין לאומי אל-נירב, שבמחוז חלב. בדיווח הסורי נכתב: "האויב הציוני ממשיך באופן נואש לתמוך בטרוריסטים המובסים בקונייטרה ובדאע"ש, ושיגר טיל לעבר אחד מאתרינו הצבאיים". האופוזיציה הסורית טוענת כי ישראל תקפה את מקום מושבה של חברת ביטחון סורית בשם "קאסיון". בחלק מכלי התקשורת דווח כי מדובר בבסיס המשמש את הכוחות האיראנים בסוריה.

המשטר הסורי מסר כי אין נפגעים באירוע אך דיווחים אחרים טוענים כי 4 נהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל. בנוסף, נגרם נזק לרכוש באזור.

כזכור, ביום חמישי האחרון תקף צה"ל שלוש עמדות צבאיות בסוריה, בתגובה לחציית כלי טיס סורי בלתי מאויש שיירט צה"ל. ברשת אל ג'זירה דווח כי צה"ל תקף בעזרת מל"ט וכן מהקרקע אתר של חיזבאללה במחוז קוניטרה.

בתוך כך, מחר (שני) ייפגשו נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין וידונו בנעשה בסוריה. בשבוע שעבר דווח כי פוטין וטראמפ עשויים להגיע להסכם בפגישתם ביום שני על הצבת כוחות סוריים בגבול עם ישראל ברמת הגולן ואת העזיבה של כוחות איראניים וחיזבאללה מהאזור. רוסיה הסכימה לפי אותם דיווחים לדרישה הישראלית והאמריקנית כי כוחות שמגובים על-ידי איראן בדרום סוריה יורחקו מגבול ישראל ויוחלפו בכוחות הנאמנים למשטרו של הנשיא הסורי בשאר אסד.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הבוקר בפתח ישיבת הממשלה לפגישה הצפויה בין טראמפ לפוטין, ולביקורו המדיני במוסקבה שהסתיים אתמול. "אתמול שוחחתי עם הנשיא טראמפ. דנו בסוגיות ביטחוניות ומדיניות לאור ההתפתחויות באזור, כמובן בראש ובראשונה על סוריה ואיראן", אמר. עוד הוסיף כי "כפי שאתם יודעים, הנושאים האלה יעלו גם בפסגת הנשיאים בהלסינקי, אני כמובן שוחחתי עליהם ביום רביעי גם עם הנשיא פוטין".