צילומים: פלאש 90

ההתמודדות עם טרור העפיפונים: עימות חריף בין בנט לרמטכ"ל

במהלך ישיבת הקבינט אתמול התגלעו חילוקי דעות תהומיים בין שר החינוך שדרש לחסל את מפריחי העפיפונים בעוד הרמטכ"ל הביע הסתייגות "מבצעית וערכית" מהרעיון. בכיר במערכת הביטחון עקץ: "אנחנו לא מקבלים החלטות לפי סקרים"

עימות חריף בישיבת הקבינט אתמול בשאלת ההתמודדות עם טרור העפיפונים. ע"פ דיווח בחברת החדשות, השר בנט שאל בדיון: "מדוע לא לירות בכל מי שיורה נשק אווירי לעבר היישובים שלנו וגם לעבר החוליות? אין כל מניעה משפטית. למה לירות ליד ולא בהן? מדובר במחבלים לכל דבר".

בתגובה ענה הרמטכ"ל: "אני לא חושב שלירות בנערים וילדים שלפעמים הם אלה שמשגרים את הבלונים והעפיפונים זה נכון".

בנט הקשה: "ואם מדובר בבוגר שמזוהה כבוגר?"

על כך השיב הרמטכ"ל: "אתה מציע להפיל פצצה ממטוס על חוליות משגרי עפיפונים ובלונים? זה נוגד את עמדתי המבצעית והערכית".

מפקד פיקוד הדרום: "חמאס ישלם מחיר הולך וגובר, גם על השריפות" • צפו


הבוקר התייחס גורם ביטחוני בכיר לדברים ותקף את בנט: "צה"ל פועל לפי תכנית סדורה ואינו מנהל מדיניות ביטחון לפי סקרי דעת קהל או ביקורת של שרים בממשלה. אין הנחיה לא לחסל חוליה בעת שיגור, אם יש זיהוי של חוליה כזו שאין בה ילדים – פגיעה בה תיעשה לפי שיקול דעתו של מפקד האוגדה. הפציעה של הסמג"ד ביום שישי הייתה מבחינת צה"ל נקודת אל חזור, שממנה התגובה תלך ותתעצם".

3 תגובות

פיתרון לעפיפונים:
צריך לארגן קבוצות חיילים שמטרתם להסתער על כל חוליית משגרי עפיפונים. לא לירות ולא להרוג את משגרי העפיפונים אלא לתפוס אותם ולהביא אותם למשפט צדק בישראל. כלומר החיילים בפקודת קצינים שימנו חוליות חיילים שכל חוליה תכפה על חולייה שכבר נמצאת בשטח. וחולייה שבשטח תערוב לכל משלח עפיפונים ותתפוס אותם להביאם לשטח ישראל לדין פלילי.
זאת הרתעה וגם פיתרון מאת השם.
קיבלתי הוראות אלו ואני מוסר אותם לשר הביטחון.אי'ה יביא לתועלת.

אחרי אקטיביזם שיפוטי אנחנו מקבלים אקטיביזם צבאי, דהיינו צבא שרואה את עצמו מנהל מדיניות ולא כפוף לממשלה, אחרת אי אפשר להבין את המשפט "צה"ל פועל לפי תכנית סדורה ואינו מנהל מדיניות ביטחון לפי סקרי דעת קהל או ביקורת של שרים בממשלה…". הבנתם? צה"ל הוא זה שמנהל מדיניות ולא הדרג המדיני. הוא לא כפוף לשרי הממשלה. הוא עושה מה שהוא רוצה, ואם הוא רוצה שלא לעשות אז הוא לא עושה, גם אם שרי הממשלה יאמרו לו לעשות. נ.ב. מתי כבר יבינו שהפתרון לבעיית העפיפונים היא לשרוף להם חזרה פי 10???

כל ראשי הצבא הם שמאלנים מטומטמים,
שילכו הביתה!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו