המתיחות בדרום: אזעקת צבע אדום נשמעה ביישובי עוטף עזה ובחוף אשקלון, שעות לאחר שצה"ל תקף שוב ברצועת עזה בתגובה לשיגור בלוני תבערה על ידי מחבלי החמאס. במקביל, צה"ל פרס היום סוללת כיפת ברזל נוספת במרכז הארץ, סמוך לכפר חרדי

המתיחות הביטחונית בדרום הארץ נמשכת: אזעקת צבע אדום נשמעה במועצה האזורית חוף אשקלון, ומצה"ל נמסר כי זוהה ניסיון שיגור משטח רצועת עזה לשטח הארץ, שנפל ככל הנראה בשטח הרצועה.

במקביל, צה"ל הציב סוללת כיפת ברזל נוספת בגוש דן, אחרי שאתמול תוגבר המערך באזור המרכז והדרום. סוללת כיפת הברזל החדשה היום, הוצבה בסמוך לכפר חרדי במרכז הארץ.

בתוך כך, נמשכת החרפת הצעדים נגד טרור העפיפונים כשכלי טיס של חיל האוויר תקף שתי עמדות תצפית של חמאס בצפון רצועת עזה. העמדות שהותקפו נמצאות בסמיכות לנקודה שממנה פלסטינים שיגרו בלוני תבערה שהציתו שרפות ביישובי העוטף מוקדם יותר היום. לפי צה"ל, התקיפה בוצעה "בתגובה לטרור האש שמוביל ארגון חמאס נגד אזרחי ישראל וריבונותה".

בלון תבערה שהופרח משטח הרצועה גרם להצתה באחד היישובים במועצה האזורית אשכול. חמש שריפות נוספות משתוללות בשעות האחרונות באזור הקיבוצים כיסופים ובארי שבעוטף עזה. בשריפה גדולה במאגר שקמה בסמוך לכרמיה פועלים צוותי כיבוי רבים בסיוע ציוד מכני הנדסי של הצבא. מדוברות הכבאות נמסר כי הצוותים פועלים בכמה גזרות כדי להשיג שליטה, אך כי בשלב זה אין שליטה על האירוע.

איגוד ערים לאיכות סביבה והמועצות האזוריות הודיעו לתושבי האזור כי רמת החלקיקים המזהמים באזור בשל השריפות לא מחייבים הסתגרות בבית. עם זאת, ההמלצות לתושבים, שלפיהן על תינוקות, ילדים, מבוגרים וחולי לב או נשימה להישאר בבית, נשארות על כנן. עוד נמסר כי אין לעסוק בפעילות גופנית בחוץ.

טרור העפיפונים: צה"ל תקף שתי עמדות חמאס בצפון הרצועה

הקבינט הנחה להגיב לכל עפיפון תבערה; כיפת ברזל נפרסה בגוש דן