הקרב על חוק הלאום: ראש הסגל של רה"מ במסר תקיף לח"כ אורי מקלב. במקביל, ח"כ ישראל אייכלר ממשיך למתוח ביקורת חריפה על החוק, אך לפי שעה נראה כי למרות החששות המפלגות החרדיות יצביעו בעדו. הועדה תתכנס שוב מחר

הקרב על חוק הלאום: ח"כ ישראל אייכלר ממשיך למצב את עצמו כמתנגד החריף ביותר לחוק כשגם איום בבחירות לא מרתיע אותו. "אם ראש הממשלה ביקש לדחות את חוק הגיוס לאחרי החגים, הוא יכול גם לדחות את חוק הלאום. החשש מבחירות תלוי רק בהחלטה של נתניהו, הוא לא כורח המציאות", אמר הבוקר אייכלר בראיון לתוכנית 'חדש על הבוקר 'ב'קול ברמה'.

הוא שב והסביר את התנגדותו: "החוק הזה מעביר לבג״ץ את כל נושאי דת, לאום ועם יהודי. זאת תהיה בכיה לדורות יותר מאשר חוק כבוד האדם וחירותו. עוד שנים יאשימו את כל מי שתמך בחוק שבגללו בג״ץ שולט במדינה".

לדבריו, "ביבי אומר ״או חוק לאום או בחירות״, זו סחטנות של ראה״מ. כולם אצלינו מודים שחוק הלאום הוא חוק רע, אבל אולי לא מתנגדים בגלל החשש מבחירות. יש ילדים שמפחדים מכך, אני לא".

האזינו לראיון של ח"כ אייכלר (באדיבות 'קול ברמה')

למרות הדברים התקיפים, נראה כי בסופו של דבר הנציגים החרדים יתמכו בחוק. ב'כאן' דווח הבוקר שחברי הכנסת החרדים החליטו להצביע בעד חוק הלאום, זאת למרות סעיף השפה הערבית. ע"פ הדיווח של העיתונאי זאב קם, "לאחר ששוחחו ביניהם, סיכמו חברי הכנסת להמשיך ולהתבטא פומבית נגד החוק, וספציפית נגד סעיף השפה הערבית בחוק, לאות של סולידריות עם חברי הכנסת הערבים.

עם זאת, כשהחוק יעלה להצבעה במליאת הכנסת בהמשך השבוע, בכוונת חברי הכנסת החרדים להצביע בעדו ולא לעורר משבר קואליציוני בהקשר זה".

יצוין כי אתמול נזף ראש הסגל של רה"מ, יואב הורביץ, בח"כ אורי מקלב על התנהלות הסיעות החרדיות סביב החוק. "חציתם את הגבולות. לא נסכים יותר לשינוים בחוק הלאום. זו הפרה של כל הסיכומים בינינו. לא נאפשר להעניק לשפה הערבית מעמד רשמי. לא יהיו עוד שינויים בחוק הזה".

בתוך כך, בוועדה המשותפת לחוק הלאום נדחו הבוקר כל ההסתייגויות שהוגשו ביחס לחוק. הדיון בעניינו יחודש מחר בבוקר.

אייכלר דורש מחברי הכנסת החרדים: להתייעץ עם גדולי הדור על חוק הלאום