צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

מסתמן: החרדים יתמכו בחוק הלאום; אייכלר מאשים את רה"מ בסחטנות פוליטית

הקרב על חוק הלאום: ראש הסגל של רה"מ במסר תקיף לח"כ אורי מקלב. במקביל, ח"כ ישראל אייכלר ממשיך למתוח ביקורת חריפה על החוק, אך לפי שעה נראה כי למרות החששות המפלגות החרדיות יצביעו בעדו. הועדה תתכנס שוב מחר

הקרב על חוק הלאום: ח"כ ישראל אייכלר ממשיך למצב את עצמו כמתנגד החריף ביותר לחוק כשגם איום בבחירות לא מרתיע אותו. "אם ראש הממשלה ביקש לדחות את חוק הגיוס לאחרי החגים, הוא יכול גם לדחות את חוק הלאום. החשש מבחירות תלוי רק בהחלטה של נתניהו, הוא לא כורח המציאות", אמר הבוקר אייכלר בראיון לתוכנית 'חדש על הבוקר 'ב'קול ברמה'.

הוא שב והסביר את התנגדותו: "החוק הזה מעביר לבג״ץ את כל נושאי דת, לאום ועם יהודי. זאת תהיה בכיה לדורות יותר מאשר חוק כבוד האדם וחירותו. עוד שנים יאשימו את כל מי שתמך בחוק שבגללו בג״ץ שולט במדינה".

לדבריו, "ביבי אומר ״או חוק לאום או בחירות״, זו סחטנות של ראה״מ. כולם אצלינו מודים שחוק הלאום הוא חוק רע, אבל אולי לא מתנגדים בגלל החשש מבחירות. יש ילדים שמפחדים מכך, אני לא".

האזינו לראיון של ח"כ אייכלר (באדיבות 'קול ברמה')

למרות הדברים התקיפים, נראה כי בסופו של דבר הנציגים החרדים יתמכו בחוק. ב'כאן' דווח הבוקר שחברי הכנסת החרדים החליטו להצביע בעד חוק הלאום, זאת למרות סעיף השפה הערבית. ע"פ הדיווח של העיתונאי זאב קם, "לאחר ששוחחו ביניהם, סיכמו חברי הכנסת להמשיך ולהתבטא פומבית נגד החוק, וספציפית נגד סעיף השפה הערבית בחוק, לאות של סולידריות עם חברי הכנסת הערבים.

עם זאת, כשהחוק יעלה להצבעה במליאת הכנסת בהמשך השבוע, בכוונת חברי הכנסת החרדים להצביע בעדו ולא לעורר משבר קואליציוני בהקשר זה".

יצוין כי אתמול נזף ראש הסגל של רה"מ, יואב הורביץ, בח"כ אורי מקלב על התנהלות הסיעות החרדיות סביב החוק. "חציתם את הגבולות. לא נסכים יותר לשינוים בחוק הלאום. זו הפרה של כל הסיכומים בינינו. לא נאפשר להעניק לשפה הערבית מעמד רשמי. לא יהיו עוד שינויים בחוק הזה".

בתוך כך, בוועדה המשותפת לחוק הלאום נדחו הבוקר כל ההסתייגויות שהוגשו ביחס לחוק. הדיון בעניינו יחודש מחר בבוקר.

אייכלר דורש מחברי הכנסת החרדים: להתייעץ עם גדולי הדור על חוק הלאום

7 תגובות

חד וברור
דברי אמת

חוק הלאום כולל בתוכו הכרה ברופרמים ומסחר בשבת! האם הנציגים החרדים הביאו זאת להכרעת גדולי ישראל?

חבורת פחדנים מוגי לב. מוכרים הכל, כי (!) מאיימים עליהם בחירות.
מי ישלם את המחיר של הנזקים שהרפורמים יעשו ע"י בג"ץ בעקבות חקיקת החוק?

מקווה שלא נבכה על זה בעוד כמה חודשים, כשיתברר גודל הנזק

על השבת התפשרנו, על הכותל התפשרנו, על הגיוס ככל הנראה נתפשר, עכשיו על חוק הלאום מתפשרים. אז מה נשאר לנו? כנראה שבבחירות הקרובות נצביע למפלגה חילונית. כי כסף לישיבות הם יביאו, אם נצביע להם כמובן, ואם זה הדבר היחיד שנשאר לנו מהחכי"ם שלנו, אז למה להצביע להם ולעורר כל פעם את הדוב מרבצו בטענה שהחרדים משתלטים על המדינה. אם נבחור בחילונים לפחות לא נהיה נתונים כמטרה לחיצי החילונים. אז בשביל מה לבחור בנציגים החרדיים?

די לפיסות החרדית!!!! די!!!
מתי תעמדו מול קבל עם ועולם ותצביעו על משהו אחד!! אבל אחד בודד!! שבזה תאמרו לא התפשרנו על כלום!! בלי רע במעוטו ושאר ירקות וסיסמאות!!
די להתרפסות!!

אייכלר יקירי, אתה פוליטיקאי או לא?
בכל מקרה נראה לי שזיכרונך קצת נשחק בשנים האחרונות
אם כזה מהר אתה שוכח כמה מהר ליצמן עזב את תפקיד שר הבריאות ואיים לפרק את הממשלה-סחטנות פוליטית!!!!!

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן