סקר מכון גאוקרטוגרפיה קובע: החיבור בין אוחנה לחדד מובילה לניצחון של שוקי אוחנה בבחירות לראשות העירייה. שוקי אוחנה גורף 56 אחוזים מהקולות בעוד שראש העיר אילן שוחט מסתפק ב-44 אחוזים בלבד

סקר של מכון גאוקרטוגרפיה שנערך לאחרונה בקרב מדגם מייצג של תושבי צפת בעלי זכות בחירה לקראת הבחירות לראשות העירייה מעלה כי כאשר חבר המועצה שוקי אוחנה רץ לראשות העיר עם שלמה חדד כמספר 2 שלו – השניים מנצחים את ראש העיר המכהן אילן שוחט בפער משמעותי.

לפי הסקר- אם משקללים רק את בעלי הדעה (כלומר אלו שהחליטו כבר למי יצביעו) שוקי אוחנה גורף לא פחות מ-56 אחוזים מהקולות לעומת שוחט שמסתפק ב44 אחוזים מבעלי הדעה.

כאשר משקללים את כלל האוכלוסיה, כ-42 אחוז מבעלי זכות הבחירה בוחרים בשוקי אוחנה לעומת 32 אחוזים הבוחרים בשוחט- כאשר רבע עדיין לא החליטו במי יבחרו.

שלמה חדד התייחס לתוצאות ואמר: "תושבי צפת מבינים היטב כי חייבים הנהגה חדשה בעיר – החבירה ביני ובין שוקי אוחנה הופכת את התקווה לשינוי בעיר לממשית. אני מכיר את שוקי שנים רבות ואני בטוח שהוא האיש המתאים שיכול להוביל את העיר לשינוי אליו היא כה מייחלת".

שוקי אוחנה, "מדובר בתוצאות סקר שמביאות לידי ביטוי את מה שאנחנו מרגישים מהשטח כבר זמן רב. לתושבים נמאס לראות את עירם מוזנחת ומלוכלכת הם כמהים לשינוי, לתקווה חדשה בעיר. יחד עם חברי שלמה חדד אני בטוח שנוכל להביא את העיר למקום אחר, שונה וטוב הרבה יותר מאשר היא נמצאת בו כעת".