אם לשלישיית ילדים מיהרה לרשום אותם לגן ילדים הממוקם בסמיכות לביתה, אך בצעד תמוה החליטה העירייה לחלק אותם בגנים שונים. האימא לJDN: "ביקשתי גן ספציפי שיש באותו בניין גם גן בנים וגם גן בנות. קשה להתרוצץ עם שלישיית בשעות הבוקר"

אימא שבורכה בשלישיית ילדים, מיהרה מיד עם פתיחת הרישום לגני הילדים בירושלים לרשום את השלישייה הכוללת שני בנים ובת, לגן ילדים ברחוב פתח תקווה, בסמיכות למקום מגוריה. הסיבה לכך שהיא ביקשה את הגן הספציפי הזה, הוא בשל העובדה שבאותו בניין יש גם גן בנים וגם גן בנות.

היא רשמה אותם מיד עם פתיחת המועד הראשון, וביקשה מהרשמת את הגן המדובר, תוך שהיא מסבירה לה כי קשה לה להתרוצץ עם שלישיית ילדים בני שלוש בשעות הבוקר, ולכן היא מבקשת שכולם ילמדו באותו בניין. כעבור כמה ימים, קיבלה הודעה כי הבת שובצה בגן המבוקש, אך שתי הבנים שובצו יחדיו בגן אחר, ברחוב ראשון לציון.

למרות פניותיה הרבות לאחראי הרישום בעיריית ירושלים, סירב בעירייה לשנות את השיבוץ, אך הוסיפו אותה לרשימת המתנה – כך שאם יהיו הורים שיוציאו את ילדיהם מהגן המדובר, יכניסו את ילדיה. אחת המזכירות בעירייה אף אמרה לה כי לא ברור לה מדוע לא שיבצו את ילדיה בגן ברחוב פתח תקוה, למרות שזה הגן היחיד שהיא ביקשה והיא רשמה את ילדיה בשלב מוקדם, כאשר עדיין היה מקום בגן.

כאשר הבחינה כי לא מתייחסים לטענותיה, ירדה לכיכר ספרא, שם אמרה לה האחראית על הרישום כי אין בידה לסייע לה, שכן "יש עוד נשמות טהורות שצריכות להתקבל לגן הזה", והפנתה אותה לדבר עם המזכירה, שאמרה לה כי היא קודמה לראש רשימת ההמתנה, אך הערעור שלה נדחה ונכון לעכשיו, ילדיה לא ילמדו באותו מבנה, והיא תאלץ להיטלטל מידי בוקר עם ילדיה ולפזר אותם בגנים שונים ברחובות אחרים.

פנינו לעיריית ירושלים בבקשה לדעת: האם העירייה מתחשבת בדרישות ההורים לשיבוץ ילדיהם בגנים מסויימים? והאם אי אפשר להתחשב באמא לשלישיית ילדים?
 
מדוברת עיריית ירושלים נמסר בתגובה: "שיבוץ הגנים נקבע בראש ובראשונה על פי אזורי מגורים. על אף האמור לעיל, שובצו בניה של האם הפונה בגנים חדשים ברחוב ראשון לציון שנמצאים כ-100 מטר מביתם. בתה שובצה לגן ברחוב פתח תקוה שנמצא גם הוא במרחק של כ-100 מטרים מהבית. גני הבנים ברחוב פתח תקוה מלאים אם הורים אחרים יבטלו רישום לגנים אלו, יוכלו הילדים לעבור אליהם.