דיווח: חמאס יפסיק את טרור העפיפונים ובתמורה ישראל לא תצא למלחמה

דיפלומטים מערביים סיפרו לעיתון 'אל חייאת' שישראל וחמאס הגיעו בעזרת מתווך להבנות לפיהן חמאס ירסן את שיגור בלוני התבערה, על מנת "לתת הזדמנות להסרת המצור על עזה". לטענת הארגון, אם המצור לא יוסר - יופסקו פעולות הריסון

עיתון 'אל-חיאת', הרואה אור בלונדון בשפה הערבית, מדווח הבוקר מפי דיפלומטיים מערבים כי ישראל וחמאס הגיעו להבנות בעזרת מתווך כי לא יפתחו במלחמה. המקור הדיפלומטי סיפר כי המתווך בין ישראל וחמאס פועל להפסקת טרור העפיפונים ובתמורה קיבל הבטחה ישראלית שלא תצא למלחמה.

הגורם אישר שההודעה של חמאס הגיעה לצד הישראלי שם חזרו על הדרישות להסרת המצור: פירוז הרצועה מנשק, הפסקת חפירת המנהרות ההתקפיות ושחרור הישראלים הנמצאים בשבי החמאס. הגורם אישר גם כי בישראל יש כעת יותר נכונות לפתור את הבעיות ההומניטריות ברצועה והסכימו להפריד בין הנושא ההומניטרי לפוליטי והביטחוני.

עוד דווח כי חמאס הודיע למתווך כי לא יסכים לשאת במשימת אבטחת הגבול כל עוד נמשך "המצור על עזה", אך כי הוא מסכים לרסן את משגרי העיפונים והבלונים על מנת לתת הזדמנות להסרתו. בחמאס הדגישו כי במידה והמצור לא יוסר, יופסקו הפעולות למניעת השיגורים.

במקביל, שליח האו"ם לאזור והמודיעין המצרי מנסים כעת להוביל להורדת הלהבות, כשבמקביל חמאס עדיין מנסה לרשום הישג משמעותי לאוכלוסייה ברצועה. כניסת סחורות חופשית לרצועה, הוצעת פועלים לעבודה בישראל וחזרה לשטחי דיג רחבים – ייחשבו כהישג. במידה וניסיונות התיווך לא יצליחו – סביר שיפרוץ סבב לחימה חדש ברצועה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן