"התקיפה ליד חאלב – אחד המבצעים המורכבים ביותר של ישראל בסוריה"

ע"פ דיווח ב'ידיעות אחרונות', במסגרת המערכה הצבאית נגד ההתבססות האיראנית בסוריה, נערכו בשנה האחרונה מאות מבצעים ש"רק חמישה אחוזים מתוכם זכו לפרסום" • היום: נתניהו וליברמן שוחחו עם מקביליהם הרוסים על המצב הרגיש

 • פוסט טראומה: הסיפור הנורא של הבחור בן ה-16

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

המערכה נגד ההתבססות האיראנית בסוריה: ראש הממשלה בנימין נתיהו שוחח היום בטלפון עם נשיא רוסיה ולדימיר פוטין. השניים דנו בהתפתחויות באזור ובמצב בסוריה. "רה"מ נתניהו ציין כי ישראל תמשיך לפעול נגד התבססות צבאית איראנית בסוריה", נמסר בהודעה רשמית.

במקביל, שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שוחח עם שר ההגנה הרוסי, סרגיי שויגו. ממשרד הביטחון נמסר כי "השניים החליפו דעות לגבי המצב בסוריה ודנו בפרט על המציאות המורכבת לאורך רמת הגולן. שני השרים סיכמו על תאומים הנחוצים בשיח בין צה"ל וצבא רוסיה ועל המשך דיאלוג בדרגי עבודה בכירים בימים הקרובים".

"אלו ימים גורליים. מה שיקרה בסוריה עכשיו יקרין עשרות שנים קדימה"


בתוך כך, כמו רוב התקיפות המיוחסות לישראל בסוריה, גם הפרטים המדוייקים על התקיפה שבוצעה השבוע באזור חאלב נותרו עלומים, ויחלפו עוד חודשים ארוכים עד שיוודעו במלואם. אם בכלל.

בטור שמפרסם הפרשן הצבאי אלכס פישמן ב'ידיעות אחרונות' הוא מגלה כי זו התרחשה במקביל לתקיפות חיל האוויר בעזה. "ביום שבת, שעה שהרמטכ"ל גדי איזנקוט ישב בבור וניהל יחד עם אנשי המבצעים את התקיפה האווירית הנרחבת נגד 45 מטרות ברצועת עזה, פורסם בתקשורת הזרה על תקיפת שדה התעופה הצבאי א־ניירב, ליד חאלב שבסוריה. על פי הדיווחים נפגעו בתקיפה אנשי משמרות המהפכה האיראניים", כותב שיפמן.

לדבריו, "אם אכן חיל האוויר הישראלי הוא שביצע את התקיפה, כפי שטענו מקורות זרים, הרי שמדובר באחד המבצעים ארוכי הטווח והמורכבים ביותר של ישראל בסוריה".

הוא מוסיף: "כבר יותר משנה, מאז שאותרו הכוונות האיראניות להתבסס צבאית בסוריה, מנהל צה"ל מערכה צבאית מסודרת ומתוכננת בחזית הסורית. במסגרת זו נערכו בשנה האחרונה מאות מבצעים, שאולי רק חמישה אחוזים מתוכם זכו לפרסום, מרביתם "על פי מקורות זרים"".

ומה התכלית של המבצעים הללו? "בזכותם יש היום לישראל הסכם מדיני עם ארה"ב ועם רוסיה לדחיקת האיראנים למרחק של 80 ק"מ מן הגבול בשלב הראשון. בשלב השני — שאמור לקרות בתוך שנה וחצי עד שנתיים — ייצאו האיראנים מסוריה לחלוטין. ההסכמים הללו יאפשרו בעתיד לישראל להוריד קצת את הרגל מהדוושה בחזית הסורית, וזו לא בשורה טובה לפלסטינים בעזה. ככל שהסיכונים בצפון יפחתו, כך תוכל ישראל להרחיב את פעילותה מול השכנה הבעייתית ברצועה", כך שיפמן.

אוקראינה תמורת סוריה: הדיל שיציע נתניהו לנשיא פוטין

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן