אירוע ביטחוני מתגלגל בדרום: מחבלים פתחו באש לעבר חיילי צה"ל באזור הגדר. בתגובה תקף צה"ל שורה של מוצבים ועמדות חמאס. דיווחים: חמאס וג'יהאד מפנים מפקדות. התושבים בעוטף עזה התבקשו להישאר בקרבת המקלטים

(עודכן לאחרונה ב-19:05. נשוב לעדכן על כל ההתרחשויות במוצאי שבת)

תקריות אש חריגות אחר הצהרים בגבול רצועת עזה: מחבלים פתחו באש צלפים לעבר כוח צה"ל באזור הגדר, כל זאת בחסות ההפגנות השבועיות המכונות "צעדות המיליון".

בתגובה תקף צה"ל שורה של מוצבים ועמדות חמאס לאורך כל הגיזרה. ע"פ דיווחי הפלסטינים, לפחות 3 מחבלים נהרגו בתקיפות, הזרוע הצבאית של חמאס מסר כי שלושת ההרוגים הם "חיילים שלנו". ברשת אל ג'זירה דווח על 8 הרוגים מהתקיפות.

בדקות האחרונות הופעל מטען חבלה כנגד כוח צה"ל בסמוך לגדר, בחסדי שמים אין נפגעים. דיווח על ירי פצמ"רים לעבר שטח ישראל מצפון רצועת עזה. לא הופעל צבע אדום, אין נפגעים.

במועצה האזורית שער הנגב מסרו לתושבים כי "צהל התחיל לתקוף ברצועה עקב 'אירוע חריג'. לפי הנחיות הצבא יש להשאר בסמיכות למרחבים מוגנים בהתאם לזמן ההתראה". מהמועצה אזורית אשכול נמסר כי "עקב אירוע בטחוני חריג בגדר, מתקיימת כרגע הערכת מצב בצבא. ככל שיהיו הנחיות לתושבים נעדכן".

מדובר צה"ל נמסר: "צה"ל תקף באמצעות כלי טיס וטנקים שמונה מטרות טרור של ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה. התקיפה בוצעה בתגובה לירי לעבר כוח צה"ל במהלך הפרות הסדר האלימות בדרום רצועת עזה. כמו כן יצויין כי במהלך הפרות הסדר נזרקו מספר מטענים".

הערכת מצב ביטחונית מתקיימת בשעה זו בקריה בתל אביב, בהשתתפות הרמטכ"ל גדי איזנקוט. דיווחים על כך שגם הדרג המדיני עושה את דרכו לקריה בעקבות המצב בדרום.

שר הביטחון אביגדור ליברמן ביקר היום בשדרות ברקע המתיחות ונפגש עם תושבי העיר. "אנחנו מתנהלים באחריות אך גם בעוצמה וחוכמה ולא מחפשים הרפתקאות, אבל אם חמאס ימשיכו להוביל אותנו למבצע רחב היקף נלך למבצע רחב היקף הרבה יותר כואב מצוק איתן", הדגיש השר. ליברמן הכחיש כי מתנהל משא ומתן מול הארגון ואמר כי "אין שום הידברות עם חמאס. אנחנו נמצאים בהידברות עם כל הגורמים הרלוונטיים".

דיווחים ועדכונים שוטפים על האירועים נעביר כאן עד לכניסת השבת

ליברמן בשדרות: "החמאס מוביל אותנו למצב שנצטרך לצאת למבצע רחב וכואב"