דווחים בסוריה כי מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו מטרות במערב סוריה וטענו כי "בלמו את התקיפה". כלי תקשורת בלבנון דיווחו על מטוסים ישראלים שחגו מעל אזור הבוקאע, על פי כלי תקשורת בלבנון המטוסים תקפו "מפעלי הגנה"

אתר חדשות סורי המקורב למשטר אסד מדווח כי מטוסי חיל האוויר הישראלי תקפו מטרות בכפר אלאוי שבפרברי מסיאף שבזור חמה שבמערב סוריה. כלי תקשורת בלבנון דיווחו על מטוסים ישראלים שחגו מעל אזור הבוקאע, על פי כלי תקשורת בלבנון המטוסים תקפו "מפעלי הגנה". באתר החדשות הסורי טענו כי "בלמו את התקיפה".

‏מקור צבאי סורי אמר לפני זמן קצר כי "אחד ממוצבינו הצבאיים שבמסיאף הותקף על ידי מטוסים ישראלים על מנת לכסות על התמוטטות ארגוני הטרור החמושים בפרברי דרעא וקונייטרה והנזקים חומריים בלבד". ‏רשת אל-מיאדין הלבנונית דיווחה כי היעד לתקיפה הישראלית בסוריה – המרכז למחקרים מדעיים.

ביום שישי האחרון שוחחו בטלפון ראש הממשלה בנימין נתיהו ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין. השניים דנו בהתפתחויות באזור ובמצב בסוריה. "רה"מ נתניהו ציין כי ישראל תמשיך לפעול נגד התבססות צבאית איראנית בסוריה", נמסר בהודעה רשמית.

גם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שוחח עם שר ההגנה הרוסי, סרגיי שויגו. ממשרד הביטחון נמסר כי "השניים החליפו דעות לגבי המצב בסוריה ודנו בפרט על המציאות המורכבת לאורך רמת הגולן. שני השרים סיכמו על תאומים הנחוצים בשיח בין צה"ל וצבא רוסיה ועל המשך דיאלוג בדרגי עבודה בכירים בימים הקרובים".

בשבוע שעבר דיווחה סוכנות הידיעות הסורית כי צה"ל תקף מוצב של צבא אסד הממוקם מצפון לשדה התעופה הבין לאומי אל-נירב, שבמחוז חלב. בדיווח הסורי נכתב: "האויב הציוני ממשיך באופן נואש לתמוך בטרוריסטים המובסים בקונייטרה ובדאע"ש, ושיגר טיל לעבר אחד מאתרינו הצבאיים". האופוזיציה הסורית טוענת כי ישראל תקפה את מקום מושבה של חברת ביטחון סורית בשם "קאסיון". בחלק מכלי התקשורת דווח כי מדובר בבסיס המשמש את הכוחות האיראנים בסוריה. המשטר הסורי מסר כי אין נפגעים באירוע אך דיווחים אחרים טוענים כי 4 נהרגו בתקיפה המיוחסת לישראל. בנוסף, נגרם נזק לרכוש באזור.