הבוקר שאחרי התקיפה המסתורית במערב סוריה: בעוד ישראל, כרגיל, מסרבת לאשר או להכחיש את הדיווחים, בתקשורת הערבית מתפרסמים דיווחים נוספים על יעד התקיפה. וגם: מה ניתן ללמוד מהשעה החריגה בה בוצעה התקיפה?

פרטים חדשים על התקיפה המיוחסת לישראל אתמול בשעות הערב המוקדמות בסוריה: ע"פ התקשורת הסורית, מדובר במתחם צבאי שבו פותחו ושודרגו מערכות הגנה שונות בשביל הכוחות האיראנים בסוריה – ובפיקוחם.

קיימים דיווחים סותרים בשאלה האם היו נפגעים באירוע. בעוד כלי התקשורת הרשמיים מדברים לכל היותר על פגיעה במתחם עצמו, האופוזיציה הסורית טוענת כי בתקיפה מצאו את מותם אנשי חיזבאללה ומשמרות המהפכה.

זווית מעניינית נוספת היא שעת התקיפה. בניגוד לרוב התקיפות המיוחדסות לישראל, התקיפה הנוכחית בוצעה בשעות הערב המוקדמות. מומחים שונים מעריכים כי הדבר מלמד על "איכות" המטרה ומצביע על חלון זמן מצומצם שרק במסגרתו היה ניתן לפעול.

בוידאו: התקיפה כפי שתועדה ע"י אזרחים

דיווחים בסוריה: ישראל תקפה מטרות באזור חמה שבמערב המדינה


כזכור, ביום שישי האחרון שוחחו בטלפון ראש הממשלה בנימין נתיהו ונשיא רוסיה ולדימיר פוטין. השניים דנו בהתפתחויות באזור ובמצב בסוריה. "רה"מ נתניהו ציין כי ישראל תמשיך לפעול נגד התבססות צבאית איראנית בסוריה", נמסר בהודעה רשמית.

גם שר הביטחון, אביגדור ליברמן, שוחח עם שר ההגנה הרוסי, סרגיי שויגו. ממשרד הביטחון נמסר כי "השניים החליפו דעות לגבי המצב בסוריה ודנו בפרט על המציאות המורכבת לאורך רמת הגולן. שני השרים סיכמו על תאומים הנחוצים בשיח בין צה"ל וצבא רוסיה ועל המשך דיאלוג בדרגי עבודה בכירים בימים הקרובים".