צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

אבי גבאי הכריע: ציפי לבני תהיה יו"ר האופוזיציה

יו"ר העבודה, אבי גבאי ויו"ר התנועה, ציפי לבני, החליטו על המשך שיתוף הפעולה במסגרת "המחנה הציוני": "בונים את הסיעה כגוש מוביל שיחליף את השלטון הנוכחי בשלטון שעובד עבור האזרחים". שלי יחימוביץ', שביקשה לעצמה את התפקיד, בירכה על המינוי

אחרי חילוקי דעות שהובילו למתיחות קשה בתוך המפלגה החליטו היום יו"ר מפלגת העבודה, אבי גבאי ויו"ר התנועה, ציפי לבני, להמשיך את קיום המסגרת של המחנה הציוני כסיעה מאוחדת שתרוץ יחד בבחירות הקרובות. הצדדים סיכמו את המשך פעילותה של המסגרת המשותפת, על בסיס המבנה הקיים, כאשר ציפי לבני תמונה ליו"ר האופוזיציה על מנת לפעול יחד להגדלתו של המחנה הציוני כסיעה חזקה שתחליף את השלטון הנוכחי בכזה שעובד עבור האזרחים.

אבי גבאי: "אנחנו עושים היום צעד משמעותי בבניית האלטרנטיבה לשלטון הנוכחי. מחנה שיהווה תקווה חדשה לאזרחי ישראל ויאפשר לנו להשקיע את כל האנרגיות החוצה, בשכנוע ציבורים חדשים". גבאי הודיע כי ציפי לבני תמלא את תפקיד יו"ר האופוזיציה במקומו של יצחק (בוז'י) הרצוג: "ח"כ לבני מביאה לתפקיד ניסיון רב, במיוחד בנושאים מדיניים וביטחוניים, ואין לי ספק שתיצור אנרגיות חדשות באופוזיציה. אני שמח על מינויה".

בנוסף אמר גבאי: "אני רוצה להודות לח"כ שלי יחימוביץ, שותפתי הקרובה, על שלקחה חלק פעיל בסיוע ובבנייה של השותפות הנוכחית של המחנה הציוני. שלי הודיעה לי על רצונה להישאר כיו"ר הועדה לביקורת המדינה, ומי שעוקב אחר הישגיה, מבין את החלטתה".

ציפי לבני: "היום אנחנו מציגים אופוזיציה ואלטרנטיבה. אבי גבאי ואני משלבים ידיים ומייצרים אופוזיציה חזקה ואלטרנטיבה חזקה לישראל שבמרכזה המחנה הציוני. החלטנו לחזק את המחנה הציוני כבסיס ליצירת גוש רחב, לעבוד במשותף – אני כראש האופוזיציה וגבאי כראש המחנה הציוני והמועמד לראשות הממשלה, במטרה להחליף את השלטון. אני מודה ליצחק (בוז'י) הרצוג, ראש האופוזיציה היוצא, שביחד הקמנו את המחנה הציוני, על השותפות העמוקה ועל החברות".

"אנחנו קוראים לכל מי שמבין שזוהי שעת חירום – להתאחד לקואליציית חירום. לאזרחי ישראל תהיה הבחירה: או דרכה של הממשלה או דרכנו. על כל אחד, על כל מנהיג, לבחור צד. איש לא יוכל לשבת על הגדר".

הצרות של גבאי: הבכירים מתקוטטים, הפעילים מאיימים בפיצוץ הועידה


ח"כ שלי יחימוביץ, שהתמודדה בעצמה על התפקיד, מסרה: "אני מברכת על ההסכם ורואה בו חשיבות להעצמת המחנ״צ. בטוחה שלבני תהיה יו"ר אופוזיציה מצויינת ומאחלת לה הצלחה. קוראת לחברי למפלגה להתייצב כעת כאיש אחד מאחורי מנהיג המחנ״צ אבי גבאי, ולהתמקד בבנייתה של אלטרנטיבה לממשלה ימנית וקיצונית המתנכלת באופן שיטתי לכל ערך של דמוקרטיה, שוויון ונאורות״

3 תגובות

לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב……
בהצלחה לשניהם

מציפי אתה מפחד ואתה מאיים על ביבי חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

נו נו למי זה מפריע העיקר שלא משהו בקואליציה וחוצמזה זה בעצם רק דחה את עריקתה של לבני למפלגה אחרת, הבוגדנות והחתרנות הם אצלה תורשתי בגנים, ואת הגנים מה לעשות אי אפשר לשנות, ימים יגידו רק לאיזה מפלגה…מניסיון…

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *