יממה לאחר תקרית האש בשמי הצפון, הותר לפרסום שהטיל השני ששוגר לעבר הרקטה הסורית הכבדה - התפוצץ בשטח סוריה מבלי שהצליח לפגוע במטרה. מדובר בפעם הראשונה בה נעשה שימוש מבצעי במערכת

יממה לאחר תקרית האש החריגה בשמי הצפון הותר היום לפרסום כי במקביל לטיל שהושמד באוויר (לאחר שהתברר כי הטיל הסורי לא לא יגיע לישראל), התפוצץ טיל היירוט השני בתוך שטח סוריה – ללא שהצליח לפגוע במטרה.

התשובה לטילי חיזבאללה: צפו במערכת "קלע דוד" בפעולה

כזכור, אתמול פורסם כי מהתחקיר הפנימי בצה"ל עולה שהסורים ירו שני טילים בליסטיים. המערכת זיהתה כי לפחות אחד מהם עלול לנחות בשטח ישראל והתקבלה ההחלטה לשגר לעברו מיירט. לאחר שהתברר כי מסלול הטיל השתנה, הוחלט להשמיד את המיירט.

את צופרי האזעקה הפעילו מחשש ששאריות מהטיל המיירט שהושמד בעודו באוויר, ייפלו באזורים מאוכלסים. מקרים דומים נרשמו בעבר עם השמדות עצמיות של טילי כיפת ברזל ושאריות של טילים מיירטים. אלה נפלו לא פעם בשטחי יישובים, הגם שהסיכון לפגיעה מהם – נמוך.

הפרטים באשר לטיל השני ששוגר נותרו עלומים עד לשלב זה וכעת, כאמור, הותר לפרסום כי הוא שוגר במטרה להשיג את המטרה אך נכשל. יצוין כי הטיל הסורי שלעברו הוא שוגר התפוצץ אף הוא בשטח סוריה, אם כי קרוב מאוד לגבול.

קלע דוד: הטילים שגרמו לשיגור נפלו בסוריה; הטיל המיירט הושמד באוויר