שנה וחצי לפני המועד החוקי של הבחירות, מפלגת 'כולנו' כבר חנכה את המטה המרכזי של המפלגה, במה שמתפרש כתחזית פסימית באשר לאורך ימיה של הממשלה • למרות הסקרים המדאיגים, כחלון משוכנע: "נהיה הפתעת הבחירות הקרובות"

המועד החוקי של הבחירות לכנסת ה-20 נקבע אמנם לעוד שנה וחצי, אבל השותפים הקואליציונים מעריכים שאלו יתרחשו הרבה קודם לכן, אולי אפילו בסוף החורף הקרוב. הסיבות: מגוון חוקים המצויים במחלוקת עזה בין המפלגות, במרכזם: חוק הגיוס.

רמז לפסימיות באשר לאורך ימיה של הממשלה התקבל היום, עם פתיחתו החגיגית של המטה המרכזי של מפלגת 'כולנו' לקראת הבחירות האירוע התקיים במעמד יו"ר כולנו השר משה כחלון, שרים, ח"כים, מנכ"ל המפלגה ומאות פעילים.

"כשהקמנו את מפלגת כולנו לפני ארבע שנים לא האמנו שתעמוד כאן סיעה כל כך מוצלחת עם כל כך הרבה הישגים שהטביעה את חותמה בכל התחומים. הוכחנו לעם ישראל שאפשר לעשות הרבה עשייה בכנסת ובממשלה, לשמור על ניקיון כפיים, לשמור על הערכים שהתחייבנו עליהם, לשמור על שלטון החוק ולהביא תוצאות לציבור. לא היתה סיעה שבתקופה כל כך קצרה הביאה כל כך הרבה הישגים. אפשר לבדוק ואפשר למדוד אותם,, אמר כחלון.

הוא הוסיף: "למי שלא יודע, אנחנו בשנת בחירות. אנחנו פותחים פה את הבית של כולנו שיהיה בית של אנשים שיבואו מקרית שמונה וטבריה, מאילת ומהדרום, מהמרכז ומיהודה ושומרון. אנשים עם שכר גבוה עם שכר נמוך. אנשים עם השכלה גבוהה והשכלה פחות גבוהה. נשים וגברים. דרוזים, צ'רקסים ומוסלמים. כולם. אני גאה ושמח לעמוד כאן היום אתכם. תראו במקום הזה הבית שלכם".

לדבריו, "הבטחתי לכם בבחירות הקודמות שנצליח ובגדול. אני מודיע לכם היום כאן שמפלגת כולנו תהיה הפתעת הבחירות הבאה".