א-סיסי: "המטרה שלנו היא להקל ככל הניתן את הסבל של תושבי רצועת עזה". שליח האו"ם למזרח התיכון הציע לראשי חמאס הסדרה שתתבסס על שקט ביטחוני לצד הקלות בעזה והחזרת הרשות הפלסטינית לעזה. גורם ישראלי: "לא זוכר פעלתנות כזו של המצרים"

נשיא מצרים, מוחמד א-סיסי התייחס היום (ראשון) למאמצי ההסדר בין הישראלים לפלסטינים ופתרון ברצועת עזה ואמר כי "המטרה שלנו היא להקל ככל הניתן את הסבל של תושבי רצועת עזה. זה לא רק עימות בין פתח וחמאס, חיים שם 2 מיליון אזרחים. לא נקבל החלטה שהעם הפלסטיני לא יהיה מרוצה ממנה".

‏נשיא מצרים הוסיף: "אני פונה זאת הפעם השלישית או הרביעית לציבור הישראלי, זאת הזדמנות ענקית ליצור שלום ויציבות אמיתיים באזור".

שליח האו"ם מלאדנוב הציע היום לראשי חמאס הסדרה שתתבסס על כמה ערוצי, שקט ביטחוני על הגבול לצד הקלות בעזה, החזרת הרשות הפלסטינית לעזה וקידום תשתיות ברצועה. בעזה דווח היום כי הנהגת חמאס הודיעה לשליח האו"ם למזה"ת מלאדנוב שהיא אינה מרוצה מהצעות ההסדרה.

אבו מאזן שלח היום לקהיר משלחת לדון עם המצרים על שיחות הפיוס כשהוא מודיע שהוא רוצה את הרצועה בחזרה לידיו ולא ישלם משכורות לאנשי הביטחון של חמאס ברצועה. הנשיא א-סיסי אמר היום כי "אנחנו רוצים לפייס בין הגדה לרצועת עזה כדי שתהיה הנהגה אחת. אנחנו בעד מה שהעם הפלסטיני רוצה".

גורם ישראלי אמר הערב ל'כאן חדשות' כי הוא "לא זוכר פעלתנות כזו של המצרים להשיג פיוס"