"חוק הלאום הוא חוק רע. למה הסכמנו לזה? בגלל שנתניהו אמר שזה חוק שחשוב לו ובתמורה לתמיכה בחוק הזה הוא יעשה מה שאנחנו דורשים בחוק הגיוס" - נשמע גפני אומר בהקלטה שהודלפה מישיבת הנהלת דגל התורה. כעת הוא מכחיש את קיום הדיל

ח"כ משה גפני התייחס היום (רביעי) לסערה סביב חוק הלאום ולתמיכת המפלגות החרדיות בו, בתמורה לתמיכה בחוק הגיוס. בריאיון לתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב', הודה גפני כי הוא לא אוהב את חוק הלאום, אך בתור חבר קואליציה, לעיתים עליו להצביע על דברים שהוא לא אוהב. "זה טבעם של דברים במשטר דמוקרטי כשאין רוב למפלגה מסוימת".

לאחר ההכחשה של ראש הממשלה בנימין נתניהו על דיל עם החרדים בעקבות ההקלטות שנחשפו שלשום בחדשות הערב בכאן 11, הגיע תורו של גפני. חבר הכנסת מכחיש את הטענות על דיל, למרות שהוא נשמע בהקלטות אומר להנהלת דגל התורה כי "חוק הלאום הוא חוק רע, אבל נתניהו עוזר לנו עם חוק הגיוס".

"שקר מוחלט! לא היה דיל על חוק הגיוס", אמר היום גפני, "יש הסכם קואליציוני ולא היה צריך לעשות דיל. נצטרך לברר ממי הכתב קיבל את ההקלטות. אם מישהו בחוסר אחריות הוציא מדיון סגור החוצה דברים שיצאו מהקשרם ועושים לנו נזק עצום, הוא לא יהיה יותר".

בשיחה שערך בישיבת הנהלת דגל התורה ביום רביעי שעבר, הסביר היו"ר את התמיכה של החרדים בחוק הלאום: "חוק הלאום הוא חוק רע. למה הסכמנו לזה? הסכמנו לזה בגלל שנתניהו אומר – זה חוק שחשוב לי, ולכן כל מה שאתם דורשים בחוק הלאום אני עושה. זאת אמת לאמיתה. כשאנחנו מבקשים לשנות פה… זה הנושא שחשוב לי, תתקנו. אני צריך את זה. אנחנו לא רוצים את זה בגלל התגרות באומות, אנחנו לא רוצים את זה בגלל שזה ריב עם הערבים".

חלק נוסף של ההקלטה בה נשמע גפני מביע את הסתייגותו החריפה מהחוק. "חוק הלאום הוא חוק יסוד שאומר דברים חמורים אנחנו לא רוצים את זה", נשמע גפני אומר, ומוסיף: "הכל שם אפיקורסות מהמילה הראשונה ועד המילה האחרונה. אנחנו לא רוצים את זה".

בליכוד אמנם הכחישו את הדיל, אך באופוזיציה בכלל וב'יש עתיד' בפרט לא פספסו את ההזדמנות כדי לנגח את נתניהו ולהסית על הדרך נגד החרדים. "לאור הגילוי של גפני על הדיל עם נתניהו – שינויים בחוק הגיוס תמורת תמיכה בחוק הלאום – מסתבר שנתניהו מכר לחרדים את חיילי צה״ל היהודים רק כדי שיוכל למכור את חיילי צה״ל הדרוזים", כתב ח"כ יאיר לפיד, שהוסיף: "מצפה מהשר ליברמן לעמוד במילתו ולא לאפשר שינוי של אות אחת בחוק הגיוס".