צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון.

ליברמן: "המעברים לא ייפתחו עד שיופסק טרור העפיפונים"

לאחר שהורה לסגור את מעבר כרם שלום להעברת דלק וגז, השר ליברמן מצהיר היום כי "לא צריך לפגוע במשגרי בלוני התבערה - אלא במפעיליהם". ראש הממשלה החליט לבטל את נסיעתו לקולומביה עקב המצב בדרום

שר הביטחון אביגדור ליברמן התייחס היום במהלך סיור במערך ההגנה האווירית של חיל האוויר בצפון הארץ להוראה שלו אמש לסגור את מעבר כרם שלום למעבר דלק וגז. "עשינו חצי צעד ואפשרנו להכניס גז ודלק אבל הייתה התחייבות מצרית נוספת שלא יהיו שיגורים, לא עפיפונים, לא תבערה ולא חיכוך על הגדר. מכיוון שהדברים האלו נמשכים, החלטתי לסגור גם את אספקת הגז והדלק לרצועה ומה שאני משאיר זה רק מזון ותרופות. עד שלא ייפסק לגמרי כל הסיפור של העפיפונים, התבערה והחיכוך על הגדר, זה מה שיישאר".

"אני רק רוצה להדגיש שלגז אין שום אלטרנטיבה אחרת לרצועת עזה. ממעבר רפיח הם יכולים להכניס דלק, אך לא גז. גם לצערי הייצוא שלהם, בעיקר של טקסטיל וחקלאות, הוא רק דרך מעבר כרם שלום ולצערי גם זה סגור. אני מקווה שהציבור בעזה יפעיל לחץ על הנהגת החמאס ויבין שיש אלטרנטיבות הרבה יותר טובות מלקבל חשמל 4 שעות ביממה. וגם בנושא של התעסוקה, הצמיחה, הם חייבים להפסיק לחלוטין כל אלימות ואם הם רוצים שיקום, אז שיקום תמורת פירוז" אמר שר הביטחון.

ליברמן הוסיף כי "לנו יש מדיניות ברורה בנוגע לרצועת עזה, גם כל הנושא של השבויים ונעדרים בלי הסדר ברור אי אפשר להתקדם שם. לגבי מפעילי העפיפונים, בגלל שהם משגרים אותם מתוך בתים מאוכלסים ושולחים בכוונה ילדים קטנים, גם ממרחקים של 3-4 ק"מ שאתה לא רואה יותר חוליות שיגור, אז אנחנו עושים את השיקולים שלנו. בכל אופן צריך לפגוע באלו שמפעילים את אותם משגרי בלונים ולא בפיונים, לא במבצעים, אלא במשלחים. אנו נפעל בהתאם. בשבוע האחרון הם עברו למהלך מסודר ומתוכנן תחת הנחיה ברורה של ראשי חמאס לשגר את העפיפונים או הבלונים מתוך בתים מאוכלסים ומתוך דירות ובעיקר ע"י ילדים".

אתמול הורה ליברמן לאסור הכנסת דלק וגז דרך מעבר כרם שלום לרצועת עזה, החל מהיום ועד להודעה חדשה. בהודעה מטעם משרד הביטחון נמסר כי "ההחלטה התקבלה לאור הימשכות טרור בלוני התבערה והחיכוך על הגדר".

בתוך כך, עקב המצב בדרום החליט ראש הממשלה נתניהו להישאר בארץ בשבוע הבא ועל כן ביטל את נסיעתו לקולומביה.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן