שר הביטחון טען היום כי חמאס שולח ילדים לשגר את העפיפונים וכי "צריך לפגוע באלו שמפעילים את משגרי הבלונים ולא במבצעים". בנט הגיב לליברמן: ״‏הסיפורים כאילו מדובר רק בילדים שמשגרים עפיפונים - תירוצים. יש לחסל כל מחבל שמנסה לרצוח אותנו״

יו"ר הבית היהודי והשר נפתלי בנט התייחס היום לדברים של ליברמן כי מפעילי העפיפונים הם ילדים. ״מספיק עם התרוצים והסיפורים כאילו מדובר רק בילדים. ‏זה לא נכון. ‏מרבית משגרי העפיפונים ובלוני האש הם מחבלים מבוגרים". בנט צירף גם לציוץ בטוויטר תמונות המוכיחות שמשגרי העפיפונים הם בוגרים.

בנט הוסיף כי "‏לו חיסלנו את אותם המחבלים כבר בשיגור בלוני האש הראשונים, טרור האש היה נגמר מיד, כמו בטרור הגדר. ‏אסור לחכות לאסון. ‏יש לחסל כל מחבל שמנסה לרצוח אותנו״.

שר הביטחון אביגדור ליברמן אמר היום במהלך סיור בצפון כי "לנו יש מדיניות ברורה בנוגע לרצועת עזה, גם כל הנושא של השבויים ונעדרים בלי הסדר ברור אי אפשר להתקדם שם. לגבי מפעילי העפיפונים, בגלל שהם משגרים אותם מתוך בתים מאוכלסים ושולחים בכוונה ילדים קטנים, גם ממרחקים של 3-4 ק"מ שאתה לא רואה יותר חוליות שיגור, אז אנחנו עושים את השיקולים שלנו. בכל אופן צריך לפגוע באלו שמפעילים את אותם משגרי בלונים ולא בפיונים, לא במבצעים, אלא במשלחים. אנו נפעל בהתאם. בשבוע האחרון הם עברו למהלך מסודר ומתוכנן תחת הנחיה ברורה של ראשי חמאס לשגר את העפיפונים או הבלונים מתוך בתים מאוכלסים ומתוך דירות ובעיקר ע"י ילדים".

אתמול הורה ליברמן לאסור הכנסת דלק וגז דרך מעבר כרם שלום לרצועת עזה, החל מהיום ועד להודעה חדשה. בהודעה מטעם משרד הביטחון נמסר כי "ההחלטה התקבלה לאור הימשכות טרור בלוני התבערה והחיכוך על הגדר". בתוך כך, עקב המצב בדרום החליט ראש הממשלה נתניהו להישאר בארץ בשבוע הבא ועל כן ביטל את נסיעתו לקולומביה.

ליברמן: "המעברים לא ייפתחו עד שיופסק טרור העפיפונים"

ההתמודדות עם טרור העפיפונים: עימות חריף בין בנט לרמטכ"ל