צילום: נתי שוחט / פלאש 90, אריאל חרמוני / משרד הביטחון

הסלמה או הסדרה? הקבינט יתכנס ביום ראשון; נתניהו דחה נסיעה לחו"ל

לצד הימשכות טרור העפיפונים, סגירת מעבר כרם שלום והאיומים המחריפים של ליברמן, המו"מ העקיף בין ישראל לחמאס צובר תאוצה • ברקע ההתרחשויות האחרונות: נתניהו דחה את מסעו המדיני לקולומביה, והקבינט יתכנס ביום ראשון לדיון מיוחד

השבוע הקרוב יהיה מכריע במיוחד בכל מה שקשור למציאות הביטחונית הרגישה מול עזה: לצד הימשכות טרור העפיפונים וסגירת מעבר כרם שלום צוברים המגעים העקיפים בין ישראל לחמאס תאוצה.

כמו תמיד, המצרים הם אלו שמנצחים על המגעים, כשכל העת באות והולכות בשערי הרצועה דמויות דיפלומטיות בינלאומיות. היום אף הגיעה לרצועה משלחת של בכירי חמאס מחו"ל, כשע"פ דיווחים שונים חברי המשלחת קיבלו חסינות מפני התנקשות ישראלית במהלך הביקור.

גורמים בחמאס מסרו כי ההצעה המרכזית, אותה ניסחה מצרים, מדברת על הפסקת הטרור לסוגיו ושיקום הרצועה בשלב הראשון, והחזרת האזרחים הישראלים וגופות חללי צה"ל בשלב שני.

ליברמן: "המעברים לא ייפתחו עד שיופסק טרור העפיפונים"


על רקע ההתרחשויות המתוארות, נקבעה ליום ראשון הקרוב ישיבת קבינט מיוחדת, בה צפויים המשתתפים לדון במצב בדרום, כשלא מן הנמנע שהעיסוק המרכזי יהיה במתוה ההסדרה מול חמאס. במקביל החליט ראש הממשלה לדחות את מסעו המדיני לקולומביה, שנועד לשבוע הבא, למועד אחר.

גם הנימוק לדחיה היה המצב המתוח בדרום.

להערכת בכירים במערכת המדינית והביטחונית, כל ההתפתחויות הללו מצביעות בעצם על כך שהן ישראל והן חמאס מתכנסים לקרת קבלת החלטה אסטרטגית בשבוע הקרוב. הסלמה או הסדרה? בתוך ימים ספורים נדע.

בנט תוקף את ליברמן: "מספיק עם התרוצים כאילו מדובר רק בילדים"

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *