ראש העיר היוצא של ירושלים טוען שהוא תומך באלקין "בלי קשר לכלום", מסביר כיצד הוא פועל למענו בזמן שהתנגד למינויו כשר לענייני ירושלים, ותוקף את ליצמן הדורש להפסיק את הבילוי בשוק בלילה. "יש להם זכויות, הן יישמרו, וליצמן לא יכול להתעמר בהם"

"אנשי מחנה יהודה פועלים לפי החוק, יש להם זכויות, הן יישמרו, וליצמן לא יכול להתעמר בהם. אנחנו נאפשר את הפעילות בערבים, במסגרת המידתיות. יש גם אנשים שגרים שם ולכן נתייחס לכל דבר באופן ענייני. אם מישהו מגזים לפי חוק הרעש, נחזיר אותו לתלם. סך הכול מחנה יהודה הוא מקום ראוי וטוב, שצמח בתקופתי בצורה יוצאת דופן, ואנחנו מעוניינים שימשיך לפעול ולהתפתח".

את הדברים אומר ראש העיר היוצא של ירושלים, ניר ברקת, בהתייחסות לדרישת ליצמן לסגור את מקומות הבילוי בשוק מחנה יהודה בשעות הלילה המאוחרות. את הדברים אמר בראיון לעיתון הכלכלי גלובס שם ציינו כי לשוק מחנה יהודה תפקיד חשוב בבחירות המוניציפליות והמועמדים חורשים אותו היטב, בתקווה לגייס דמויות מפתח בקרב הסוחרים. לא מן הנמנע שהתגייסותו של ברקת לטובת השוק נובעת מרצון לעזור לאלקין בגזרה הזו.

ברקת, שמריץ כבר תקופה ארוכה את אלקין לראשות העיר ירושלים התייחס בראיון גם לעובדה שנתניהו נמנע תקופה ארוכה מהבעת תמיכה באלקין. "צריך לשאול את ראש הממשלה מה השתנה. כל הכבוד שנקט עמדה. הייתה עליו מערכת לחצים מצד ליברמן, דרעי ואחרים. אני חושב שהוא גם רצה לראות איך יסתדרו הדברים מול סניף הליכוד, שגם הוא לא תמך באלקין".

גם כעת סניף הליכוד בירושלים לא תומך באלקין, ולדברי ברקת, "גם בי הם לא תמכו, על אף שהייתי מזוהה עם הליכוד בבחירות הקודמות לעירייה. גם ראש הממשלה לא תמך בי רשמית, אבל כולם ידעו שהוא בעדי. היחסים בינינו טובים מאוד. אני מאוד מעריך את נתניהו וזה הדדי. יש לנו היסטוריה של עשר שנים מאוד טובות – שלו כראש הממשלה ושלי כראש עיר, עברנו המון מבחנים ביחד ואני יודע שירושלים חשובה לו. הוא כנראה הבין שאלקין הוא המועמד הכי טוב עבורה, מה גם שהוא שייך לתנועה שלנו".

ברקת הכחיש בראיון כי קיים דיל בינו לבין אלקין, ולפיו ברקת תומך באלקין בירושלים, ואילו אלקין יתמוך בברקת בפריימריז בליכוד. "אני תומך בו בלי קשר לכלום, כי אני חושב שיש לו יכולת להתמודד עם מערכות מורכבות. הוא היה יו"ר קואליציה מוצלח וידע להביא משאבים לעיר כשר לענייני ירושלים. עבורו כשר בכיר בממשלה זו הקרבה ולקיחת סיכון לבוא לעיר, ואני מאוד מעריך את זה".

כאשר הזכירו לברקת כי הוא התנגד למינוי של אלקין לשר לענייני ירושלים, ענה: "ביקשתי מראש הממשלה לייתר את המשרד – כמו שאין צורך בשר לענייני תל אביב, אין צורך בשר לירושלים. זה לא קרה, החלטתי לשתף פעולה ועשינו עבודה יפה ביחד. אני למדתי בחיים, אם יש דילמה בין מה שטוב בשבילי למה שטוב לירושלים, תעשה מה שטוב לירושלים והכול יסתדר. אלקין הוא המועמד הטוב ביותר לירושלים. הכי מתאים להמשיך את הקו שאותו התחלתי".