עוד עתירה לבג"ץ נגד חוק הלאום: נציגי העדה הבדואית הגישו היום עתירה לבג"ץ ובה דרשו לבטל או לשנות את חוק הלאום. שרת המשפטים: "אני לא מאמינה שיהיה רוב בבית המשפט העליון שיחליט לעשות צעד כזה,זו רעידת אדמה, זו מלחמה בין רשויות"

שרת המשפטים איילת שקד התייחסה היום (ראשון) לאפשרות שבג"ץ יפסול את חוק הלאום, ואמרה כי "צעד כזה זו רעידת אדמה, זו מלחמה בין רשויות". בראיון לגלי צה"ל הסבירה שקד כי לבג"ץ אין סמכות לפסול חוקי יסוד, "שופטי בג"ץ הם אנשים מאוד רציניים ומקצועיים. הכנסת היא האסיפה המכוננת, היא זו שמגדירה וקובעת את חוקי היסוד. הם צריכים לפרש את החוקים בהתאם לחוקי היסוד ואני לא מאמינה שיהיה רוב בבית המשפט העליון שיחליט לעשות צעד כזה", העריכה.

"בג"ץ לקח לעצמו סמכות לפסול חוקים רגילים אם הם סותרים חוק יסוד", אמרה שקד, והוסיפה כי "אין אף מדינה שבית המשפט העליון שלה התערב ופסל חלקים מהחוקה שלה".

השרה התייחסה בראיון גם למחאה נגד חוק הלאום ואמרה כי החוק לא פוגע במיעוטים, אך הסבירה שיש לפעול כדי "להתמודד עם הכאב של העדה הדרוזית". לדבריה, לא צריך "לקטלג אותם כשמאלנים או ככאלה שרוצים לפגוע בממשלה".

בתוך כך, נציגי העדה הבדואית הגישו היום עתירה לבג"ץ ובה דרשו לבטל או לשנות את חוק הלאום. "מדינת ישראל הוקמה במאמץ משותף, בדם, יזע ודמעות של העם היהודי, בני העדה הבדואית, הדרוזית ומיעוטים אחרים. החוק הורס את הערכים היפים ביהדות", אמרו הבדואים.