אחרי שכבשה את קטגורית המיני והג'יפונים מנסה קיה לכבוש גם את קטגורית המיניוואנים הנכחדת. אז מה זה אומר המיניוואן האוטומטי הזול בישראל?

שוק המיניוואנים הולך ונעלם, דגמים כמו S מקס, גרנד סניק, 5008 (שהפך לרכב פנאי), מאזדה 5 ודודג ג'רני התאיידו מאולמות התצוגה, תחתם צצו רכבי הפנאי כמו קודיאק, אאוטלנדר, אקס טרייל וה-5008 החדשה.

לא מדובר על חיסול מוחלט, טויוטה ורסו וסיטרואן C4 גרנד פיקאסו עדיין שולטים ברוב המכירות בסגמנט ויש כמובן גם את הפריוס פלוס, שברולט אורלנדו ואופל זאפירה. בדיוק אל המשבצת הזו מכוונת קיה עם הגירסא החדשה של הקארנס.

בא נדבר בכסף. מחיר של רכב פנאי שבעה מקומות ישיבה מתחיל ב-180.000 ₪, מחירו של מיניוואן נע בין 155.000₪ ל-170.000₪ ובדיוק כאן, נכנסת לה הגירסא החדשה של הקארנס במחיר שובר שוק של 140.000 ₪, בא נראה איך זה נוסע.

למרות שעברו כמעט חמש שנים מהצגתו של הקארנס הוא עדיין נעים לעין ולא נראה גדול במיוחד, במהלך ההרזיה שנעשתה ע"מ להוזיל את מחירו, נעלמו החלונות הכהים, גלגלי המגנזיום ועוד

פתיחת הדלתות מזמינה אותנו להתיישב במושבים הנוחים וליהנות מכפתורים גדולים, תאי אחסון בשפע, בקרת שיוט ומתא נוסעים פשוט להפעלה. הרכב שקט ולא הבחנו ברעשי רוח, מנוע וכדו' שמפריעים לתא הנוסעים.

בגירסא הזו נעלמו מספר אביזרים שכבר הורגלנו אליהם כמו: מערכת מולטימדיה, בקרת אקלים, מצלמת רוורס, ודיבורית בלוטות'. פונקציה חשובה כמו פנסים עוקבי פניה יש, אבל אין אמצעי בטיחות אקטיביים (מובייל-אי כלול במחיר).

המושב האחורי מרווח, הרצפה שטוחה, הכיסאות נעים על מסילה, יש פתחי מיזוג ומספיק מקום לשלשה מבוגרים, מה שאי אפשר להגיד על השורה השלישית. תא המטען פצפון כמקובל בסגמנט.

כיאה לרכב חסכוני מגיע הקארנס עם מנוע דיזל בנפח 1.700 סמ"ק שמספק141 כ"ס ותיבת שבעה הילוכים. הוא מפתיע עם זינוק מהמקום ותחושה חזקה. צריכת הדלק עמדה על ממוצע של 14 ק"מ לליטר למרות עומס גבוה ונסיעה די מאומצת בחלק מהזמן.

נוחות הרכב היא אחת התכונות הטובות של הקארנס גם בעיר וגם בכבישים בינעירוניים. תופעה שצריך לבדוק היא חוסר יציבות קל שחשנו שהרכב היה עמוס לבין נסיעה דומה שערכנו למחרת שרק שני נוסעים ברכב ואז הנסיעה הייתה נעימה במיוחד.

סיכום אם אתם מחפשים מיניוואן אוטומטי ורוצים לחסוך כסף גם ברכישה וגם בצריכת הדלק, הקארנס הוא אופציה שחייבים לבדוק.

?