רה"מ ושר הביטחון לשעבר תוקף את שרת המשפטים בעקבות דבריה החריפים נגד אופציה של פסילת חוק הלאום ע"י בג"ץ: "קורא לביהמ"ש לבטלו. החוק - ביזיון מבית היוצר של ממשלת נתניהו והמתנחלים". שקד: "הוא לא מסוגל להשיג רוב אז הוא רץ לביהמ"ש"

ראש הממשלה ושר הביטחון לשעבר, אהוד ברק, תוקף הבוקר בחריפות את שרת המשפטים, אילת שקד, בעקבות דבריה בגנות האופציה של פסילת חוק הלאום ע"י ביהמ"ש העליון.

"על מי היא מאיימת ב׳רעידת אדמה׳?", תהה ברק, והוסיף: "חוק ׳עוקף הכרזת העצמאות׳, שהוא גם ׳חוק ההפרדה מס. 1׳ (ממשיכיו יגיעו אם לא נבלום אותם היום) הוא בזיון ותועבה מבית היוצר של נתניהו, שקד, סמוטריץ׳ והמשיחיות ההזויה של הרבנים ליאור וגינזבורג – ואם נדרשת 'מלחמה' כדי לבטלו, כפי שטוענת שרת המשפטים – יש לצאת אליה בראש מורם ולתבוע לחקוק במקומו את הכרזת העצמאות כחוק היסוד המכונן של ישראל.

אני קורא לשופטי ה׳עליון׳ – לבטלו. משום שלמרות היותו עטוף בשפה מכובסת מטרותיו השקופות הן:
א) לקעקע את יכולתו של ה׳עליון׳ לפעול ברוח הכרזת העצמאות. ב) להכין את הקרקע לחקיקה בהמשך של חוקי גזע, אפרטהייד וטרנספר".

פעם אחת יותר מידי: שקד מבטיחה מלחמה אם בג"ץ יבטל את חוק הלאום


לדבריו, "צריך להיות אוויל או מיתמם כדי לא לראות זאת דרך מסכי אחיזת העיניים, שהם תחום התמחותם האמיתי של נתניהו ומלחכי פינכתו. חוק ׳עוקף הכרזת העצמאות׳ משרת את הקשים באויבי ישראל, את האנטישמים, ה BDS, ודורשי הבאת בכירי הממשלה וצה"ל להאג.

זהו חוק שממיט קלון על ישראל ועל כל אחד ואחד מאזרחיה. יתרה מזו – אם יאושר, יקשה החוק בעתיד על ה׳עליון׳ המוחלש להגן על המפעל הציוני-דמוקרטי בפני חזית הלאומנות הגזענית החשוכה של ׳שקד-סמוטריץ'-הרב ליאור׳, חזית שמעוותת בחסות נתניהו הן את תמצית היהדות והן את החזון הציוני, שנבגד".

"אני קורא לשופטי ה׳עליון׳ ונשיאיו/נשיאותיו בעבר להשמיע את קולם, בהיר וברור כבעת יושבם על הכס – כדי להגן על ישראל האהובה שלנו ועל מורשתם שלהם, בפני הגל העכור השוטף ומכתים את כולנו. אין שחר לטיעון ההזוי שעצם העברתו כ'חוק יסוד' בכנסת שוללת את הסמכות והחובה לבטלו. הקואליציה ההזויה הזאת יכולה להעביר למשל ׳חוק יסוד: נאמנות לאומה׳ שאוסר קיום הפגנות נגד הממשלה כאשר היא במאבק מדיני מול שונאי ישראל. מי יעז לטעון שה׳עליון׳ איננו חייב להכריז עליו כבלתי חוקתי בעליל – ולבטלו. גם במחיר ׳רעידת אדמה׳ וגם במחיר העמדת שרת משפטים עם נטיית לב אנטי דמוקרטית – במקומה".

שרת המשפטים הגיבה לדברים בראיון ל'רדיו ללא הפסקה' וטענה: "צריך לתת לאהוד ברק שיעור בדמוקרטיה. זה פוסט של מישהו שהוא פחדן, אם הוא רוצה לשנות את החוק שישיג לנבחריו רוב בכנסת. מכיוון שהוא יודע שהוא לא מסוגל לעשות את זה הוא רץ לבית המשפט העליון. אם הוא רוצה להשפיע על מה שקורה במדינה ועל החקיקה שינסה לזכות ברוב בכנסת ולא ירוץ לדלתו של בית המשפט. זה מעשה פחדני, אם אתה רוצה לשנות אתה צריך להתמודד ולהשיג רוב בכנסת לחקיקה".