צילום: מרים אלסטר / פלאש 90

הסנקציות על איראן: המסר של רה"מ וראש המוסד למנהיגי אירופה

ע"פ דיווח ב'כאן 11', נתניהו ויוסי כהן מעוניינים לרתום גם את הממשלות האירופאיות למהלך של ארה"ב, זאת לאחר שלמעלה מ-100 חברות פרטיות הודיעו על הפסקת הסחר עם איראן. "המספר הזה צריך להאמיר", הם הבהירו למנהיגי מעצמות אירופה

לאחר שהסנקציות על איראן נכנסו לתוקפן מסמנים ראש הממשלה וראש המוסד את היעד הבא: רתימת המעצמות האירופאיות למהלך – כך דווח הערב ב'כאן 11'.

ע"פ הדיווח, נתניהו ויוסי כהן העבירו מסרים לגרמניה, צרפת, בלגיה ובריטניה, לפיהם עליהן להצטרף לסנקציות מאחר ומשתלם להן לעמוד בצד של החברות הפרטיות שכבר הצטרפו למהלך.

"הפסיקו לעבוד עם איראן. 100 חברות כבר הפסיקו את העבודה שלהם באיראן. המספר הזה צריך להאמיר", כך המסר ע"פ הדיווח.

איראן מיואשת: "אנשים מחטטים בפחים"; אירופה מתנגדת לסנקציות


מוקדם יותר צייץ נשיא ארה"ב טראמפ כי הסנקציות האמריקניות המחודשות הוטלו על איראן באופן רשמי, בעקבות עזיבת ארצות הברית את הסכם הגרעין. כבר אתמול הזהיר טראמפ, עם חתימה על הצו לחידוש הסנקציות, כי מי שלא ישתף פעולה וימשיך להיות בקשרים כלכליים הדוקים עם איראן – עלול לסבול מ"השלכות קשות". היום הוא צייץ: "כל אלה שעושים עסקים עם איראן לא יעשו עסקים עם ארצות הברית. אני מבקש שלום עולמי, לא פחות". טראמפ צייץ עוד כי מדובר בסנקציות "הנושכות ביותר שאי פעם הוטלו" והוסיף כי בחודש נובמבר "הן יעלו עוד שלב".

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול על החזרת הסנקציות ומסר כי "זה רגע חשוב לישראל, לארצות הברית, לאזור ולעולם כולו. הוא מסמל את הנחישות לבלום את התוקפנות האזורית של איראן וגם את התוכניות המתמשכות שלה להתחמש בנשק גרעיני".

הסנקציות, שהוסרו במסגרת הסכם הגרעין אך חודשו הלילה לאחר החלטתו של הנשיא לפרוש מההסכם, ימנעו מאיראן לרכוש דולרים אמריקניים, לסחור במתכות, בפחם, בתוכנות תעשייתיות ויפגעו גם בתעשיית הרכב שלה. סבב נוסף של סנקציות, שיפגע במגזר האנרגיה ומטרתו לצמצם עד כמעט לאפס את יצוא הנפט מאיראן, ייכנס לתוקף ב-6 בנובמבר.

ההערכה בישראל: הסנקציות על איראן יובילו להסכם גרעין חדש

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *