יממה אחרי חיסל שני מחבלי חמאס, מתברר כי מודבר באי הבנה בין הצדדים והצלפים ירו כחלק מתרגיל תצוגה על גדר הגבול • חמאס מפרסם תיעוד של שני הצלפים, רגעים לפני תקיפת צה"ל במגדל התצפית • צפו

יממה אחרי שבתקיפת טנק צה"לי חוסלו שני מחבלי חמאס, מתברר כי מודבר באי הבנה בין הצדדים. בארגון הטרור חמאס קיימו אתמול תרגיל תצוגה על גדר הגבול בו השתתפו גם בכירי הארגון, בצה״ל ככל הנראה לא ידעו על קיומו של התרגיל ועל כן פירשו את התמקמות הצלפים כירי חוזר לעבר חיילי צה"ל ולכן המחבלים חוסלו.

על פי ההערכות, אם בצה"ל היו יודעים על התרגיל לא היו תוקפים מאחר שלא היו חוששים מירי צלפים של חמאס, במיוחד כשבעמדה שוהים בכירים בארגון הטרור. הסיבה לתקיפה המהירה של צה"ל מגיעה על רקע שתי תקריות של ירי צלפים לעבר כוחות צה"ל בתוך 3 שבועות שגרמו גם להרג החייל אביב לוי הי"ד ולפציעת קצין צה"ל.

הלילה דווח כי בישראל העבירו מסר לחמאס כי מדובר באי הבנה ובטעות וכי הם מעוניים להמשיך במגעים להסדר. בישראל הזהירו את חמאס כי אם יגיב לתקיפת צה"ל אז הוא יענה בתגובה קשה שתסכל את הנסיונות להגיע להסדרה. בינתיים, הלילה היה שקט בעוטף עזה, מה שאומר שכנראה החמאס קיבל את המסר.

הזרוע הצבאית של ארגון הטרור חמאס פרסמה הלילה תיעוד של שני הצלפים, עבד אל-חאפז סילאווי ואחמד מורג'אן, שנהרגו בתקיפת צה"ל. בסרטון נראים השניים רגעים לפני תקיפת צה"ל במגדל תצפית, כשלידם בני משפחה ובכירים בחמאס. צפו.

בתוך כך, בכיר בחמאס התראיין הלילה בעילום שם לסוכנות הידיעות הטורקית והעריך שהמו"מ בין הצדדים יסתיים עד סוף החודש. הבכיר, ציין את הנקודות העיקריות של ההסכם: 1. הפסקת אש בת חמש שנים, שתכלול את כל סוגי הטרור לרבות טרור העפיפונים. 2. הסרת המצור האזרחי מעל הרצועה. 3. הקמת נמל ימי ושדה תעופה באזור סיני. 4. החזרת גופות חללי צה"ל הדר גולדין הי"ד ואורון שאול הי"ד והאזרחים שחצו את הגבול רצועה.