גורם צבאי בכיר אומר כי ישראל מתקרבת למערכה קשה עם חמאס. "צהל ישנע כוחות תגבור לדרום ומגייס מילואים לסוללות כיפת הברזל. ייתכן שזה יימשך עוד זמן כדי להשיב השקט לדרום״. על חיסול 2 צלפי חמאס: ״לא בטוח שזו הייתה טעות. לא ידענו על תצוגת הנשק"

גורם צבאי בכיר ששוחח הבוקר עם הכתבים הצבאים אומר כי חמאס מתרחק מהסדרה ומתקרב למערכה – שבה לדבריו יוכה מכה קשה. הבכיר ציין כי בעקבות אירועי הלילי יועברו כוחות נוספים לדרום, ואם יהיה צורך יפונו תושבים בעוטף עזה. "אנו מתקרבים בצעדים לא קטנים למערכה. חמאס עושה שגיאות קשות במגמות שאליהן הוא מכוון וייתכן שבחלוף ארבע שנים נצטרך להסביר לו שדרך זו לא מביאה להישגים ודרכו אינו משתלמת", אמר הבכיר, אבל הבהיר כי "קשה לי לדעת מתי תהיה שעת השין".
 
"אנו אחרי לילה של סבב נוסף שאני לא רואה עוד את סופו, שבו חמאס הולך למסלול של התנגשות וחיכוך ובכך ימשיך את מגמת המציאות הקשה לתושבי עזה", אמר הבכיר. "כל זאת, מתוך ניסיון לייצר משוואה חדשה ודבר שונה במציאות הפלסטינית. הלילה ואמש חמאס בחר בירי צליפה".
 
הוא עדכן לגבי הלילה האחרון: "תקפנו מגוון מטרות, בהן פירי מנהור ומתחמים צבאיים רבים של חמאס. מה שרצינו להשמיד הלילה בוצע היטב וצה"ל מכין כעת את המשך תגובתו ועשייתו, באופן משמעותי. הלילה מסתיים עם 150 חימושים שהטלנו מול מעל 130 שיגורים של חמאס. אנו קוראים לציבור להישמע להנחיות פיקוד העורף ובשעות הלא פשוטות האלה התושבים ישמרו על חייהם כדי להביא את השקט לדרום".
 
לדבריו, "במקביל מתקיים שיח על הרגעה או הסדרה. הבוקר להבנתי חמאס מתרחק מהסדרה ומתקרב יותר למערכה שבה יוכה מכה קשה. שני מיליון השבויים שתחתיו הם שיסבלו מהמשך ההרעה במצבם. אנו יותר קרובים הבוקר למערכה, חמאס יחל לספור אובדן הישגים".

הבכיר ציין כי צה"ל ישנע "מעט כוחות נוספים לזירה הדרומית. אם יהיה צורך נפנה תושבים בעוטף עזה. נתכנס להערכת מצב הבוקר להחליט על ניהול הכוחות ופריסות כיפת ברזל. את כל מה שצריך לפרוס מבחינת הגנה אווירית, כולל מילואים, נפרוס".
 
הוא ציין כי "יש ויכוחים בצמרת חמאס כיצד לפעול ולעשות, אבל הלילה האחרון מצמצם את הפער הזה כתוצאה מהבנת המחיר וגם בגלל מה שיהיה בשעות ובימים הקרובים סביב המחיר הכבד שהם שילמו, משלמים וישלמו. לא בטוח שהחשבון שהם יגישו לאזרחיהם יהיה מלא בהישגים".

‏על חיסול 2 צלפי חמאס שלשום אמר הבכיר, ״לא בטוח שזו הייתה טעות. לא ידענו על תצוגת הנשק ולא כדאי לו לעשותה על הגדר".