רשת אל ג'זירה מדווחת על הפסקת אש החל מהשעה 22:45. גורם ישראלי: "הדיווח על הפסקת אש כביכול אינו נכון". מקור בחמאס: "ההסכם ייכנס לתוקפו בחצות". גורם דיפלומטי: "הבנות על הפסקת אש החל מחצות". ההערכה: שקט ייענה בשקט

רשת אל ג'זירה מדווחת כי החל מהשעה 22:45 נכנסה לתוקפה הפסקת אש בין ישראל לארגון הטרור חמאס. על פי הדיווח, ההסכם הושג בסיוע תיווך מצרי. על פי דיווחים שונים הסכם הפסקת האש תיכנס לתוקף רק בחצות.

בישראל מכחישים את הדיווח ולדברי גורם ישראלי: "הדיווח על הפסקת אש כביכול אינו נכון". אך על פי 'הארץ' ‏הערכה בדרג המדיני היא כי אם הלילה יהיה שקט – לא יהיה מבצע רחב ברצועה, כלומר "שקט ייענה בשקט".

‏מקור בחמאס אישר את הדיווחים ל'אל-וטניה' ואמר כי "ההסכם ייכנס לתוקפו בחצות. חמאס תשמור לעצמה את הזכות להגיב במקרה של הפרת ההסכם".

שני גורמים דיפלומטים אישרו את הדיווח אך מסרו כי הסכם הפסקת האש ייכנס בתוקף בחצות. "הוחלט על הפסקת אש בין ישראל לחמאס בעזה החל מחצות", כך אומר מקור דיפלומטי הערב. מקור דיפלומטי נוסף מאשר את הדיווח ואומר כי "התיווך המצרי ושליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מלדנוב הביאו להבנות בין ישראל לחמאס על הפסקת אש החל מחצות".

קודם לדיווחים על הפסקת האש אמר גורם ישראלי רשמי כי "‏חמאס מעביר משעות הבוקר מסרים ומבקש הפסקת אש באמצעות מצרים ושליח האו"ם למזרח התיכון ניקולאי מנלאדנוב". עוד הוסיף כי "פעילות צה"ל נמשכה לאורך כל היום בכל זאת והקבינט הורה להמשיך לפעול בעוצמה". גורם פלסטיני המעורה במגעים שנערכו הערב אמר לאתר 'ynet' כי מתנהלות שיחות מתקדמות מאוד בקהיר בירת מצרים כדי להשיב את המצב על כנו, תחת הכותרת "שקט בתמורה לשקט".

אחר הצהריים התקיימה ישיבה של הקבינט המדיני-ביטחוני בקריה בתל אביב בהודעה הרשמית של לשכת ראש הממשלה נמסר כי "הקבינט הנחה את צה"ל להמשיך לפעול בעוצמה נגד גורמי הטרור". על פי דיווחים, ישיבת הקבינט שהייתה אמורה להתקיים כבר בשעות הבוקר נדחתה פעמיים בעקבות המגעים להסדר עם חמאס.

https://www.jdn.co.il/breakingnews/1037129