ח"כ בצלאל סמוטריץ טוען: קרובי משפחה של הניצבים מני יצחקי, גדי סיסו וקובי זריהן משרתים לצידם ותחתם ביחידת להב 433 במשטרה. "תחליפו את המשטרה ברבנות הראשית ונשמע מה יש למיקי לוי לומר... תודו שזה לא מריח טוב"

לאחר הדיון הסוער שהתקיים אתמול בוועדת הפנים של הכנסת שדנה בפרשת גל הירש בהשתתפות פרקליט המדינה שי ניצן וראש אגף החקירות והמודיעין הנוכחי גדי סיסו. אמש פרסם חבר הכנסת סמוטריץ בחשבון הטוויטר שלו את מה שהוא מכנה "הנפוטיזם בלהב 433".

ואלה דברי סמוטריץ "לא נתנו לי להקריא את הרשימה בדיון בוועדה, אז אשים לכם כאן את הנפוטיזם בלהב 433. תשפטו אתם. אני משמיט פרטים ושמות יחידות כדי לא לפגוע בביטחון שדה אבל תסמכו עלי שהשמות ותפקידים שמורים במערכת…"

"1. הבת של מני יצחקי שירתה ביחידת מודיעין בכירה (שמשרתים בה בודדים) תחת פיקודו של אביה, שגם החליט על העלאת השכר של שוטרי היחידה. 2. אחיו של יצחקי גם שירת תחתיו בחטיבת מז"פ. 3. האחיין של יצחקי משרת כקצין ביחא"ה. משפחה שכזו…" כותב סמוטריץ.

"הלאה" אומר ח"כ סמוטריץ ועובר לפרט על משפחת סיסו (ראש אח"מ הנוכחי) "4. הבן של סיסו גוייס ליחידת עילית מסוות תחתיו ב 433, וכפי שפרסם קלמן ליבסקינד המינוי היה למרות חוסר התאמה מוחלט מבחינה סיווגית. 5. גיסתו של סיסו משרתת באגף החקירות והמודיעין כקצינת המחקר של היחידה לתקיפה כלכלית בלהב".

"ממשיכים: 6. אשתו השניה של קובי זריהן (רח"ט חקירות הנוכחי) קצינה בכירה בדרגת סנ"צ באח"מ. 7. הבת שלו גם (נמנע מלפרט את היחידה כדי לא לפגוע)".

לסיום אומר סמוטריץ "עכשיו תחליפו את המשטרה ברבנות הראשית ונשמע מה יש למיקי לוי (שיוצא כאן מכליו להגנת הכשלים במשטרה) לומר… תודו שזה לא מריח טוב".

סמוטריץ מגיע למסקנה שאותה הוא מפנה לשר לביטחון פנים גלעד ארדן ולשרת המשפטים איילת שקד "המשטרה היא לא עסק פרטי של אף אחד. זה מצטרף לשורת כשלים מטרידים שנחשפו בתקופה האחרונה על הנעשה ביחידה. נדרשת וועדת חקירה ממלכתית בלתי תלויה כאן ועכשיו".

במהלך הדיון הסוער אתמול הטיח סמוטריץ' בניצב סיסו "איך ייתכן שבני משפחה שלך משרתים במשטרה". פרקליט המדינה שי ניצן אמר לסיסו לא לענות לסמוטריץ "הוא לא חייב לענות על בני משפחה".