לפני תמיכה חרדית רשמית במועמדותו, שבועיים בלבד אחרי שהצטרף למירוץ, בסקר שפורסם על ידי מטה ברקוביץ' עולה כי יוסי דייטש יעלה לסיבוב השני בבחירות לראשות העיר ירושלים. בכיר באגודה: הוכחה כי אין שחר לטענות לפיהם אין סיכוי למועמד חרדי

סקר חדש שפורסם אמש, זוכה היום להבלטה בביטאוני אגודת ישראל, המודיע והמבשר, למרות שהסקר מראה כי נציגם לראשות העיר ירושלים מגיע רק למקום השני. לדברי גורם באגודת ישראל, המקום השני מהווה הישג לאור העובדה כי נכון לעכשיו, דגל התורה וש"ס אינם תומכות במועמדותו של דייטש, וכי הוא עדיין לא השיק קמפיין, בעוד שאר המועמדים כבר השקיעו הון בשלטי חוצות וכדומה.

על פי תוצאות הסקר, שפורסם על ידי מטה המועמד עופר ברקוביץ ונערך על ידי מכון מדגם של מנו גבע ומינה צמח, יו"ר סיעת התעוררות עופר ברקוביץ ממשיך להוביל במירוץ לראשות העיר ירושלים עם 26.9% מקרב בעלי הדעה, כאשר שבועיים בלבד לאחר כניסתו למירוץ מתמקם המועמד החרדי יוסי דייטש אחריו עם 25.4%.

השר זאב אלקין במקום השלישי עם 25.1% ומשה ליאון מגיע רק למקום הרביעי עם 11.1% בלבד. המועמדים הנוספים: יוסי חביליו, אבי סלמן ורחל עזריה משתרכים הרחק מאחור עם אחוזים בודדים.

גורם באגודת ישראל בירושלים אמר הבוקר לJDN כי נתוני הסקר מלמדים כי יוסי דייטש יעלה לסיבוב שני מול עופר ברקוביץ, ובמקרה כזה, אם הציבור החרדי כולו יתייצב מאחורי מועמדותו של דייטש, יהיה עליו להביא כמה אלפי קולות בודדים מקרב תושביה החילוניים ו/או הדתיים לאומיים של ירושלים על מנת לנצח במירוץ.

לדברי הגורם, אם ניקח בחשבון את העובדה שסיעת מאוחדים בראשותו של אריה קינג תודיע על תמיכה בדייטש, הרי שניצחונו של המועמד החרדי לראשות העיר ירושלים לנצח את המירוץ נראה כמובטח, ולכן נימוקי המתנגדים למועמדותו, כביכול לא כדאי להריץ שוב מועמד חרדי בשל החשש מהפסד – אינם תקפים עוד.

יצוין כי נכון לעכשיו, בדגל התורה ירדו מדרישתם להרצת מועמד מטעמם לראשות העיר, לאחר שהבינו כי המועמד החרדי בעל הסיכוי הגבוה ביותר לנצח הוא יוסי דייטש, אך כעת יש הטוענים שם כי צריכים לבדוק האם יש סיכוי בכלל למועמד חרדי, או שמא עדיף לסגור דיל עם אחד המועמדים, כמו זאב אלקין או משה ליאון.

על פי הנראה, ש"ס תומכת כעת במועמדותו של משה ליאון, אך לאור העובדה כי סיכוייו לנצח הולכים ומתמעטים, יחד עם הצהרות בכירי התנועה כי באם יהיה מועמד חרדי מוסכם – יתמכו במועמדותו, קיים סיכוי גבוה כי בסופו של דבר יתמכו רשמית כל המפלגות החרדיות ביוסי דייטש, שכאמור, על פי הסקרים צפוי לעלות לסיבוב שני.

עופר ברקוביץ עצמו ניצל את תוצאות הסקר על מנת לקרוא לשאר המתמודדים להתייצב מאחורי מועמדותו. "הסקר מראה שהירושלמים ממשיכים לבחור במועמד הירושלמי היחידי אשר מייצג את הרוב הציוני והציוני דתי בעיר. זה הזמן להתאחד. אני קורא לחביליו, סלמן ועזריה להפסיק להמר על עתידה של ירושלים ולהתאחד איתי. יחד נביא את הניצחון. יחד נשמור על ירושלים של כולנו".