בישראל ממשיכים להתכחש להפסקת, בחמאס מסיימים את הסבב בתחושת ניצחון ומתכוונים להמשיך בצעדות השיבה. סמוטריץ: "ליברמן מתגלה כברברן בלתי נלאה". יחימוביץ: "טוב שהממשלה לא נענתה להתלהמות מהימין הקיצוני"

בישראל ממשיכים להתכחש להפסקת האש עם חמאס, גורם ביטחוני בכיר אמר הבוקר: "בניגוד לכל הפרסומים ישראל לא הסכימה להפסקת האש, העניין הובהר למצרים ולשליח האו"ם. ישראל תמשיך לפעול לפי האינטרסים שלה בעזה". הגורם הוסיף כי "חמאס סירב להתחייב להפסקה מוחלטת של פעולות האיבה. מדיניות התגובה מול עזה נשארה כשהייתה", אמר.

בחמאס גם כן לא מאשרים את הפסקת האש אך לא מכחישים אותו, ובכל מקרה הם בטוחים שניצחו את הסבב. "סבב ההתנגשות האחרון מוכיח כי ניתן להביס את ישראל", אמר בכיר חמאס, סאמי אבו זוהירי.

בתוך כך מתכוונים בחמאס לקיים, כבכול יום שישי בחודשים האחרונים, הפגנות על גדר הגבול בין ישראל לרצועה. ארגון "הוועד המארגן של צעדות השיבה לשבירת המצור", האחראי על ההפגנות הללו, קורא מאז אתמול לתושבי רצועת עזה להגיע בהמוניו, ולהשתתף היום בצעדה שתתקיים בסימן "חירות וחיים לעזה".

שר המודיעין ח"כ ישראל כ״ץ אומר הבוקר כי "מדינת ישראל חייבת ליטול את היוזמה בעזה ולא להגרר אחרי החמאס. בדיוק כפי שעושה רוה״מ מול פעילות איראן בסוריה. יש לקבוע כללים ברורים . להשתחרר מהאחריות האזרחית, לייצב קו גבול ולעבור להרתעה צבאית מלאה . לא טילים ולא עפיפונים. דין תושבי הנגב המערבי כדין ת״א".

ח"כ בצלאל סמוטריץ' מ'הבית היהודי' אמר הבוקר כי "שר הביטחון אביגדור ליברמן מתגלה כברברן בלתי נלאה. אחד הרופסים, החלשים וחסרי האסטרטגיה שידעה מדינת ישראל, ומי שהפער בין הדיבורים למעשים אצלו הוא הגדול ביותר. אסור בתכלית האיסור שהוא יהיה שר הביטחון גם בקדנציה הבאה".

ח"כ סמוטריץ הוסיף כי "‏הפסקת האש היא שגיאה קשה. גם כניסה קרקעית חסרת תוחלת היתה שגיאה קשה. או להיכנס כדי לכבוש ולהישאר, או לשטח מהאוויר את כל מה שקשור לחמאס ברצועה ולהכניס את אנשיו למחילות לחודשים עד שיעלו עובש ויצאו עם ידיים למעלה וגופיה לבנה תלויה על מקל".

יו״ר הוועדה לביקורת המדינה ח״כ שלי יחימוביץ מ'העבודה' בירכה את הממשלה על הפסקת האש שהושגה והתייחסה גם לדברים של סמוטריץ ודומיו. ״טוב עשתה הממשלה כשלא נענתה לקריאות המתלהמות מהימין הקיצוני ולמרבה הצער גם מגורמים באופוזיציה – לכבוש, להשמיד ולפתוח במלחמה. הרבה דם ויגון נחסכו כתוצאה מהאיפוק. דלות החזון ואפסות המעשה המדיני ראויים לכל ביקורת, אבל כשגורמים באופוזיציה מאתגרים את הממשלה מימין זה פאתטי״.