על אף 'הרגיעה', הפגנה אלימה על גדר המערכת במסגרת 'צעדות השיבה'. לטענת משרד הבריאות הפלסטיני, 170 פלסטינים נפצעו. רימון הושלך על כוח צה"ל, בתגובה תקף טנק עמדת חמאס באזור. בלון תבערה נחת במועצה האזורית אשכול

על אף הרגיעה האווירית, רקטות / עפיפונים / בלונים / וכו' מאז הפסקת האש שעליו הגיעו על פי הדיווחים ישראל וחמאס ביום חמישי בערב. ביום שישי נערכה הפגנה אלימה על גדר המערכת במסגרת 'צעדות השיבה'. לטענת משרד הבריאות הפלסטיני, שלושה מפגינים נהרגו מירי צה"ל ממזרח לרפיח ו־170 פלסטינים נוספים נפצעו באזור חאן יונס.

על פי דובר צה"ל הפגינו כ-9000 מתפרעים במהלך יום שישי בשעות הצהריים לנקודות בקרבת גבול ישראל־עזה – כמה מהם החלו ליידות אבנים אל עבר חיילים מצדה השני של הגדר להבעיר צמיגים. כוחות צה"ל באזור הגיבו באמצעים לפיזור הפגנות. בתקרית שאירעה בצפון הרצועה הושלך רימון אל כוח צה"ל אך לא היו נפגעים. בתגובה נורו פגזי טנק אל עמדת חמאס באזור. בתקרית נוספת הותקפה עמדה אחרת של חמאס בירי טנקים בדרום הרצועה

למרות הרגיעה, במועצה האזורית אשכול נחת בלון תבערה סמוך למבנה באחד היישובים, מבלי שהיו נפגעים בתקרית. חבלן משטרה שהוזעק למקום נטרל את מטען הנפץ ופינה את הבלון מהזירה. מאוחר יותר, צה"ל ירה לעבר חוליית מחבלים שעסקה בהכנה ובשיגור של בלוני תבערה בצפון רצועת עזה.

"לצערנו הרב, בימים אלה, 'חזרה לשגרה' בעוטף עזה, היא חזרה להפרחת בלוני תבערה ושריפות", אמר ראש המועצה גדי ירקוני. "אנחנו לא מוכנים בשום אופן לקבל את האיום כשגרת חיים לגיטימית, כפי שקרה עם ירי הקסאמים לשטחנו. במשך ארבעה חודשים רצופים, עברנו 5 סבבי מלחמה ו'הפסקות אש' שלאחריהן בלוני הטרור חוזרים. ילדי עוטף עזה זכאים לחיים נורמליים ולבלונים של שמחה, כמו בכל מדינת ישראל ומצפה מהממשלה לשים למציאות המתמשכת הזאת סוף".

בתוך כך, חיל הים ירה לעבר משט של סירות שיצאו מרצועת עזה במחאה נגד המצור. הסירות נעו לכיוון הגבול הימי הצפוני עם ישראל. על פי דיווח פלסטיני, לפחות פלסטיני אחד נפצע מאש צה"ל והסירות שבו על עקבותיהן. מצה"ל נמסר כי מכלי השיט הושלכו צמיגים בוערים וכי כוח של הצבא ירה באוויר וירה לעבר הסירות.