בפתח ישיבת הממשלה הבוקר התייחס רה"מ לסבב האחרון בעזה ואיים: "אני לא אחשוף כאן את התוכניות המבצעיות שלנו, הן מוכנות". על ההפגנה אמש בכיכר רבין: "עדות חותכת להתרסה נגד קיומה של מדינת ישראל ולנחיצותו של חוק הלאום"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, העניק הבוקר התייחסות פומבית ראשונה לסבב האש האחרון בעזה ואמר: "אנחנו בעיצומה של מערכה נגד הטרור בעזה. יש בה חילופי מהלומות, זה גם לא ייגמר במכה אחת. הדרישה שלנו ברורה – הפסקת אש מוחלטת. לא נסתפק בפחות מזה. עד עתה השמדנו מאות מטרות צבאיות של החמאס, ובכל סבב תקיפות גובה צה"ל מהחמאס מחיר כבד נוסף".

לדבריו, "אני לא אחשוף כאן את התוכניות המבצעיות שלנו, הן מוכנות. המטרה שלנו היא להשיב את השקט לתושבי הדרום ולעוטף, המטרה הזאת תושג במלואה".

סיכולים ממוקדים והמתנה ל-2019: השלב הבא במערכה מול חמאס


על סערת חוק הלאום אמר נתניהו: "אמש קיבלנו עדות חותכת להתרסה נגד קיומה של מדינת ישראל ולנחיצותו של חוק הלאום. אנחנו ראינו אתמול את דגלי אש"ף מונפים בלבה של תל אביב. שמענו את הקריאות: "בדם ואש נפדה את פלסטין". רבים מהמפגינים רוצים לבטל את חוק השבות, הם רוצים לבטל את ההמנון, הם רוצים לקפל את הדגל שלנו, הם רוצים לבטל את ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי ולהפוך אותה, כפי שדובריהם אומרים, למדינה ישראלית-פלסטינית, ואחרים אומרים: מדינת כל אזרחיה.

בדיוק לשם כך העברנו את חוק הלאום, אנחנו גאים במדינה שלנו, אנחנו גאים בדגל שלנו, אנחנו גאים בהמנון שלנו. ישראל היא מדינה יהודית ודמוקרטית. זכויות הפרט של אזרחיה מעוגנות היטב בחוקי יסוד ובחוקים אחרים. עכשיו ברור מתמיד שצריך גם את חוק הלאום.

צריך אותו כדי להבטיח את עתידה של מדינת ישראל כמדינת הלאום של העם היהודי. אנחנו העברנו את החוק הזה ואנחנו נשמור על החוק הזה".
https://www.jdn.co.il/breakingnews/1037885