דיווח על ישיבת קבינט סוערת ביום חמישי האחרון שכללה תגרה מילולית בין השר ישראל כץ שזכיר לשר הביטחון אביגדור ליברמן את אמירתו כי "אם אני שר ביטחון, אני מחסל את הנייה תוך 48 שעות". ליברמן השיב: "תגיד לי, מה אתה תרמת בדיוק?"

דיון קבינט סוער התקיים ביום חמישי האחרון בעיצומו של סבב ההסלמה בדרום שכלל ירי מאות רקטות לעבר ישובי עוטף עזה והסתיים בהפסקת אש אותה ישראל מכחישה.

על פי דיווח הערב ב'כאן חדשות' עימות קולני התפתח בין שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ שמנסה להשוות לעצמו מעמד של 'ביטחוניסט' לשר הביטחון אביגדור ליברמן. "מה עם ההבטחה שלך לחסל את הנייה בתוך 48 שעות", צעק השר כץ על ליברמן, שהבטיח בשיבתו באופוזיציה כי "אם אני שר ביטחון, אני מחסל את הנייה (ראש הלשכה המדינית של חמאס איסמעיל הנייה) תוך 48 שעות". ליברמן לא נשאר חייב וענה: "תגיד לי, מה אתה תרמת בדיוק?". מקור שנכח בדיון אמר ל'כאן חדשות' כי "השיח ביניהם היה קולני מאוד – ומביך ביותר".

תזכורת: "אם אני שר ביטחון, אני מחסל את הנייה תוך 48 שעות" | צפו

בין השניים זורם דם רע זה זמן מה. בין היתר, המתיחות ביניהם מגיעה על רקע תכנית האי מול חופי עזה שמבקש לקדם השר כץ – בניגוד לעמדת ליברמן. מלשכת שר הביטחון נמסר כי אינם מתייחסים לדיוני הקבינט. מלשכת השר כץ טרם נמסרה תגובה.

ביום שישי נחשף ב'מעריב' כי שר הביטחון אביגדור ליברמן דרש בישיבת הקבינט לצאת לפעולה נרחבת ברצועת עזה וזאת בניגוד לעמדת חבריו לקבינט כולל ראש הממשלה וגם בניגוד להמלצת הצבא ולעמדת הרמטכ"ל שהוצגה בדיון. ליברמן מצא את עצמו מבודד בעמדתו והוחלט לאפסן בשלב הזה את הפעולה הנרחבת ולהמשיך להכות בחמאס בסולם התגובות שהציג צה"ל.