צילום: צילום: יונתן סינדל / פלאש 90

בנט: "תפיסת ההבלגה נכשלה. אנחנו נקבל חיזבאללה 2 בעזה"

יו"ר 'הבית היהודי' מותח ביקורת על מדיניות הממשלה בעזה וצופה כי ההבלגה תוביל בסופו של דבר להסלמה נוספת. הוא משוכנע כי "אם היינו יורים מיד במשגרי העפיפונים הראשונים כשעוד היו אחד או שניים, לא היינו מגיעים לאלפים"
 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • 'הגיע זמן הפירעון' משפחת כהן מבקשת עזרה

  תוכן מקודם

 • חתונה ללא כלה?! עוד שבועיים היא מתחתנת ואין לה עדיין שמלה

  תוכן מקודם

 • שטר בין דין: אילו רבנים הצטרפו יחד לחתום ולמה?

  תוכן מקודם

יו"ר 'הבית היהודי', השר נפתלי בנט, מותח ביקורת על מדיניות הממשלה בעזה ומזהיר מפני ההשלכות שלה לטווח הרחוק. "תפיסת ההבלגה של ישראל ברצועת עזה נכשלה ואינה יכולה עוד להיות המענה מול חמאס", כך בנט בראיון ל'כאן'.

הוא הוסיף: "אם היינו יורים מיד במשגרי העפיפונים הראשונים כשעוד היו אחד או שניים, לא היינו מגיעים לאלפים. אלה מחבלים לכל דבר וצריך לחסל את החוליות האלה כפי שמחסלים כל חוליה".

בנט, המכהן כחבר בקבינט המדיני ביטחוני, מביע חשש מפני ההשלכות של ניסיונות ההסדרה מול חמאס: "אם נלך על נוסחת 'שקט תמורת שקט' נפגוש בחמאס שמסבב לסבב מתעצם ונקבל חיזבאללה 2 בעזה".

"אני תומך בנוסחה של שיקום הרצועה תמורת פירוז והחזרת החללים: "אין לנו עניין לפגוע בתושבי עזה, אבל יש לנו אינטרס ברור. כפי שהיה לנו איום אסטרטגי של מנהרות והתעלמנו ממנו במשך שנים, עד שנכנסנו לעניין בצוק איתן, צריך לעשות אותו הדבר עם התחמשות עזה. לא ייתכן שחמאס ברצותם יפעילו אש וברצותם ישרקו ואנחנו נעמוד דום", דברי בנט.

כץ הטיח בליברמן: "מה עם ההבטחה לחסל את הנייה בתוך 48 שעות?"

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן