אילוסטרציה. pixabay

ילדה חרדית נכוותה בביתה ממיחם, ותקבל פיצוי מביטוח תלמידים

בת 5 מהמגזר החרדי באשדוד שנכוותה לפני 11 שנה ממיחם מים חמים בביתה, תזכה לפיצוי של 280 אלף ₪ בזכות ביטוח התלמידים בגן בו למדה. "הורים רבים אינם מודעים לכך שביטוח תלמידים מכסה תאונות גם מחוץ למוסד החינוכי ואפילו בחוץ לארץ"

בת 5 מהמגזר החרדי באשדוד שנכוותה לפני 11 שנה ממיחם מים חמים בביתה, תזכה לפיצוי של 280 אלף ₪ בזכות ביטוח התלמידים בגן בו למדה. כך עולה מהסכם פשרה בעקבות תביעה שהגישו הוריה באמצעות עורכי הדין גיל וניצן הראל, נגד חברת הביטוח הפניקס שביטחה הילדה בביטוח תאונות אישיות תלמידים במסגרת מערכת החינוך.

על פי פוליסת ביטוח תלמידים, במיקרה של נזק בתוך ומחוץ לגן או לביה"ס ואפילו בטיול בחו"ל, התלמיד זכאי לפיצוי בסך 800 דולר על כל אחוז נכות ולפיצוי בסך 20 דולר על כל יום היעדרות מביה"ס/גן הילדים.

במקרה זה הילדה ששהתה לבדה בביתה ללא השגחת הורית נכוותה בפלג גופה העליון כשהכוויות כיסו 30 אחוזים מגופה: פניה, גב, חזה קרקפת וידיים. ביום התאונה היא פונתה לבית חולים קפלן ברחובות, שהתה 45 יום בטיפול נמרץ ילדים ועוד שבועיים במחלקה הכירורגית.

הנפגעת היא כיום בת 16 ומאז התאונה נאלצה לעבור וניתוחים וטיפולים לא קלים שכללו השתלות עור.

לאחר ששני הצדדים הגישו חוות דעת מטעם מומחים מטעמם, ולאחר מו"מ מול באי כוחה עורכי הדין גיל וניצן הראל, חברת הביטוח הסכימה לאחר קיזוז ההשתתפות העצמית, לשלם פיצוי בסך 280 אלף ₪ בגין נכותה וימי היעדרות.

עורכי הדין גיל וניצן הראל: "הורים רבים אינם מודעים לכך שביטוח תלמידים שהוא ביטוח חובה לתלמידים ועלותו עשרות שקלים בודדים בשנה, מכסה תאונות גם מחוץ למוסד החינוכי ואפילו בחוץ לארץ. חשוב לציין כי לביטוח זה התיישנות בת 3 שנים מיום הגיעו של התלמיד לגיל 18".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו